Gjithçka gati për super duelin Krasniqi-Boesel, kosovari synon mbrojtjen e titullit

Një vit që nga përballja e tyre, Robin Haxhi Krasniqi dhe Dominik Boesel do të përballen sërish sonte në kategorinë e peshave super të mesme, për titullin IBO.

Në luftën e parë, Krasniqi doli fitues duke e nokautuar Boesel në raundin e 10, kështu duke ia marrë titullin e kampionit të IBO.

Krasniqi nuk ka boksuar që nga nata e 10 tetorit të vitit 2020, kurse Boesel i është rikthyer ringut në muajin maj, kur e mposhti boksierin çek, Ondrej Budera.

Meçi i sotëm mes Krasniqit dhe Boesel do të zhvillohet me fillim nga ora 23:00 në “GETEC Arena” të Mageburgut të Gjermanisë.

Leave a Reply