Shënojnë Ibraimi dhe Seferi, por skuadrat e tyre nuk marrin dot fitoret (VIDEO)

Të hënën në elitën e futbollit shqiptarë në program ishin dy ndeshjet e fundit të javës së 9-të, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e parë ishte ajo midis Dinamo Tiranës dhe Egnatias, e zhvilluar në kryeqendrën shqiptare. Në fushën e stadiumit “Selman Stërmasi” zbritën plotë 8 futbollistë nga Maqedonia, edhe atë 5 te

Rrëfimi shokues i mjekut argjentinas, Maradona është varrosur pa zemër

Me datë 25 nëntor do të jetë përvjetori i parë i vdekjes së legjendës së futbollit botëror, Diego Armando Maradonas. Në librin “Shëndeti i Diegos”, Nelson Castro, gazetar dhe mjek argjentinas, tregon me detaje historinë e Maradonës dhe informacionet mjekësore tek të cilat ka pasur qasje. “Kishte një trup të fortë,

Kur Stojçevski ju referon, Shkëndija dhe Struga Trim Lum nuk dinë të shënojnë!

Shkëndija dhe Struga Trim Lum të mërkurën në Tetovë do të përballen në kuadër të ndeshjes çerekfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Do të jetë kjo hera e parë që këto dy skuadra shqiptare do të takohen në kuadër të këtij kompeticioni, pasi deri më tani 6 herë janë takuar në kuadër

Caktohen arbitrët e ndeshjeve çerekfinale të Kupës

Të mërkurën në futbollin vendor në program janë ndeshjet çerekfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Komisioni i garave pranë FFM-së tashmë ka caktuar edhe emrat e arbitrëve që do të drejtojnë 4 takimet e kësaj faze, e ku pa dyshim vëmendja më shumë do të jetë e përqëndruar në Tetovë dhe Shkup,

Futboll edhe në mesjavë, në program ndeshjet çerekfinale të Kupës

Nxitjet futbollistike në vend vazhdojnë edhe në mesjavë me ndeshjet çerekfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Të mërkurën në program do të jenë 4 ndeshje mjaft interesante, e ku pa dyshim fokusi do të jetë i përqëndruar në Tetovë, në përballjen midis Shkëndijës dhe Struga Trim Lumit si dhe në Shkup, në

Kosova i rrëmben basketbollistin e talentuar shqiptarë Maqedonisë së Veriut!

Basketbollisti shqiptarë, Lejson Zeqiri, aktualisht pjesë e Sigal Prishtinës, me shumë gjasa në vazhdim të karrierës së tij mund të veshë fanellën e përfaqësueses së Kosovës, përcjellë “infOSport.mk”. Zërat e këtillë i ka ngritur mungesa e tij në grumbullimin e përfaqësueses të Maqedonisë, që edhe zyrtarisht mëngjesin e sotëm nisi përgatitjet

Xhemal Ibishi shkëlqen në Kroaci, realizon gol për tre pikë (VIDEO)

Larg syve të opinionit vendor, sulmuesi i ri shkupjan, Xhemal Ibishi duket se gjenë formën optimale në kategorinë e dytë të futbollit kroat. Dy gola dhe dy asiste për NK Dubrava Tim Kabel, prej të cilëve realizimi i fundit me vlerën e tre pikëve bëjnë protagonist 20 vjeçarin, shkruan “infOSport.mk”. I transferuar