Milani ka gati transferimin e parë të janarit!

Milani ditëve të fundit ka marrë një lajm shumë pozitiv sa i përket merkatos brenda Italisë.

“Rossonerët” janë në ndjekje të mbrojtësit të skuadrës së Torinos, Bremer.

Ai është njëri prej objektivëve kryesorë të skuadrës së Piolit për merkaton e janarit për shkak të dëmtimit të Simon Kjaer dhe një përforcim në qendër të mbrojtjes është një urgjencë.

“Calciomercato” ka bërë të ditur që Bremer ka refuzuar të rinovojë kontratën me Torinon dhe kjo e fundit ka vendosur për shitjen e tij sa më të shpejtë.

Sipas të njëjtit burim, Bremer Milanit do ti kushtonte hiç më pak se 25 milionë euro, që nuk do të jetë aspak një transferim i lirë.

Leave a Reply