E bujshme, Murinjo sjellë 3 super lojtarë te Roma!

Hoze Murinjo është duke përgatitur një goditje të trefishtë në merkaton e janarit, raporton “Gazzetta dello Sport”.

Bëhet fjalë për tri blerje që mund të ndryshojnë shumë skuadrën romake edhe sa i përket luftës për titullin, pasi janë 3 emra që premtojnë shumë.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e Noruiçit, Maks Arons, pastaj Korentin Toliso të Bajernit të Munihut dhe Florian Grilitsh të Hofenhajmit.

Roma do të jetë e detyruar për të paguar një shumë të caktuar për Arons, ndërkohë që Toliso dhe Grilitsh priten që të nënshkruajnë një parakontratë për tu transferuar me parametra 0 gjatë verës së ardhshme.

Leave a Reply