Formaconet zyrtare, Shkëndija – FC Shkupi

Pas pas në stadiumin e qytetit të Tetovës do të zhvillohet derbi ndeshja e javës së 32-të, midis Shkëndijës dhe FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”.

Kjo ndeshje ka zgjuar shumë interesim në futbollin tonë vendor, ndërsa e njëjta për fat të keq nisi me incidente.

Fillimisht nuk u lejuan grupi i tifozëve “Shvercerat” të FC Shkupit të udhëtojnë drejt Tetovës, që më pas futbollistët “bardhekaltër” të sulmohe me flakadane në hyrje të stadiumit.

Kur kanë mbetur vetëm edhe më pak se 10 minuta, trajnerët e të dyja skuadrave, tashmë kanë vendosur se me cilët futbollistë do të zbresin në fushë, ashtu që më poshtë mund të shihni formacionet, për të cilët janë caktuar dy ish reprezentuesit e Maqedonisë, Artim Shaqiri në njërën anë dhe Goce Sedlloski në anën tjetër. (infOSport.mk)

Leave a Reply