Ja sa të holla ka fituar Ballkani nga pjesëmarrja në garat europiane!

Skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, që këtë vit theu akullin duke u bërë klubi i parë nga vendi ynë fqinjë që luajti në fazën e grupeve të një gare evropiane, ka përfituar një shumë të majme nga paraqitjet dhe rezultatet e arritura, shkruan “infOSport.mk”. Kujtojmë FC Ballkani e nisi garë në

Liga Europa, eliminohen Lacio dhe Trabzonspori i Bardhit! (VIDEO)

Kanë përfunduar 8 përballjet e para të mbrëmjes në Liga Europa, e ku pa dyshim se senzacion është eliminimi i skuadrës së Lacios. Skuadra e njohur italiane në ndeshjen e fundit të grupit “F” u mund nga Fejenordi me rezultatin minimal 1:0. Kjo fitore skuadrës holandeze i siguroi pozitën e parë

Ballkani e mbyll aventurën europiane, por me kokën lartë!

Ballkani i ka dhënë fund aventurës evropiane me ndeshjen e sotme që e zhvilloi në Rumani ndaj skuadrës së CFR Kluzh, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Kosovës u mund 1:0 në këtë transfertë, në të cilën edhe njëherë tjetër dëshmoi nivel të lartë, madje në pjesën e dytë e detyroi kundërshtarin

Super gjest i drejtuesve të Shkëndijës, mjetet e grumbulluara nga ndeshja me Ak.Pandev shkojnë për “Ballistët” dhe 30-vjetorin e tyre

Shkëndija të dielën në Tetovë përballet me Akademia Pandevin në kuadër të xhiros së 14-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut. “Kuqezinjtë” janë tre pikë larg kreut të renditjes tabelare që kryesohet nga Struga Trim Lum. Në këtë drejtim e vlerës kapitale është mbështetja nga publiku dhe

Granit Xhaka i tmerruar pas rrahjes së nënës së moshuar në shtëpinë e pleqve në Pejë!

Mesfushori shqiptarë i Arsenalit, Granit Xhaka ka reaguar pas publikimit videos, që u bë virale gjatë ditës që lamë pas, kur një infermerire kishte rrahur keq një grua të moshuar në Pejë. Për rastin që tmerroi gjithë Kosovën dhe gjithë shqiptarinë,  ka reaguar edhe futbollisti me prejardhje nga Prishtina në llogarinë

Rrahja e nënës së dëshmorit në shtëpinë e pleqve, reagon edhe Lorik Cana

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka reaguar pas publikimit të një videoje ku shihej një vajzë duke e rrahur një grua të moshuar në një Shtëpi të të Moshuarve në Pejë. Për rastin që tmerroi Kosovën, legjenda e futbollit shqiptar ka reaguar nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në