Muriqi nuk ndalet, vendimtarë në fitoren e Majorkës përballë Valencias (VIDEO)

Vedat Muriqi ka dalë të jetë protagonist kryesor në fitoren e Majorkës përballë Valencias, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 36-të në La Liga, njofton “infOSport.mk”. Prizrenasi shënoi golin e vetëm në fitoren 1:0 të Majorkës, që erdhi në minutën e 64-të. Për sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës, ishte ky

Ja sa miliona euro arkëtoi Interi pas triumfit në Kupë

Interi i ka shtuar edhe 9 milionë euro të tjera në konto pas triumfit në finalen e Kupës së Italisë, kur me përmbysje mundi Fiorentinën. 4.5 milionë euro vlejti trofeu, ndërkohë që rreth 2.5 milionë euro shkuan për secilën prej finalisteve (përfshirë të drejtat televizive). Jo vetëm kaq, pasi 2 milionë euro

Shkupjani Xhihan Adili e mbylli aventurën me Drenicën në Kosovë

Shkupjani Xhihan Adili i ka dhënë fund qëndrimit të tij te Drenica, skuadër kjo që e humbi statusin e skuadrës elitare në Kosovë, njofton “infOSport.mk”. 20-vjeçari Adili skuadrës së Drenicës iu bashkua vetëm në fund të muajit shkurt, ndërsa brenda 3 muajve i njëjti me fanellën e skuadrës drenicake, regjistroi 3

Liga e Konferencës, Shkëndija dhe FC Shkupi në mesin e skuadrave favorite

Dy skuadrat përfaqësuese të Maqedonisë në kuadër të Ligës së Konferencës, Shkëndija dhe FC Shkupi, bëjnë pjesë në mesin e skuadrave favorite, ashtu që në fazën e parë të dyja këto skuadra do të hasin në kundërshtarë më të lehtë, që realisht mund të jenë edhe të kalueshëm, njofton “infOSport.mk”. Për

Tetova mirëpret përballjen shqiptare, Bashkimi-Vëllazërimi

Ndeshja e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Dytë midis dy skuadrave shqiptare, Bashkimit dhe Vëllazërimit do të zhvillohet në stadiumin e qytetit të Tetovës, njofton “infOSport.mk”. Pas shortit të hedhur në mesditë, Komisioni i Garave pranë FFM-së vetëm disa orë më pas vendosi edhe qytetin nikoqir të këtij takimi, që

Shorti për inkuadrim në Ligën e Dytë vuri përballë dy skuadrat shqiptare, Bashkimi-Vëllazërimi

Shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Dytë, vuri përballë dy skuadrat shqiptare, Bashkimin e Kumanovës dhe Vëllazërimin e Kërçovës, njofton "infOSport.mk". Ndërkohë në dy përballjet tjera takohen Teteksi - Osogova dhe Vardar Negotino - Novaci. Ndeshjet në fjalë në program janë me datë 28 maj, ndërsa në mënyrë