Egnatia në gusht do luaj një miqësore luksi me Interin!

Egnatia pritet të luajë një ndeshje miqësore me nënkampionët e Europës, Interin. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se drejtuesit e klubit rrogozhinas janë në negociata të avancuara për të finalizuar agjendën e kësaj miqësoreje luksi, që pritet të zhvillohet në Itali. Paraprakisht klubet kanë rënë dakord që testi të luhet më 13 gusht

Interi mposht Atalantan e Xhimshitit dhe siguroi Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Interi vazhdon të gëzoj tifozët e vetë, teksa sonte siguroi edhe pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm. “Zikaltërit” në ndeshjen e parafundit të sezonit në Serie A,  triumfuan 3:2 ndaj Atalantas së Berat Xhimshitit, që sonte e regjistroi paraqitjen e tij të 23-të në kampionat. Lukaku dhe Barella shënuan

Super lajm për tifozët e Interit, “zikaltërit” zbarkojnë në Air Albania, do luajnë me Partizanin!

Një super lajm për tifozët e Interit në Shqipëri, por edhe në Maqedoni dhe Kosovë. Skuadra "zikaltër" pritet që në datën 16 korrik, të zbarkojë në “Air Albania” për të zhvilluar një miqësore luksi me Partizanin. Në ditët në vijim pritet të vijë edhe zyrtarizimi në lidhje më këtë duel special,

Mesfushori i kombëtares shqiptare shumë pranë transferimit te Interi!

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Kristjan Asllani, me shumë gjasa do të zgjedhë Interin para Milanit dhe ekipeve të tjera për të vijuar karrierën e tij, që është në ngritje e sipër. Asllani ka gjetur akordin personal me drejtuesit “zikaltër”, që tashmë kanë nisur punën për të gjetur akordin me klubin aktual