Hajrizi, godet gjuajtjet e lira me “Bismilah” (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll u tregua fantastike në ndeshjen kundër Islandës në kuadër të ndeshjes së parë parakualifikuese për Botërorin e vitit 2023. E në këtë ndeshje fantastik ishte edhe basketbollisti kosovar, Drilon Hajrizi. Në gjuajtje e lira që ekzekutonte Hajrizi, nga lëvizja e buzëve siç duket para se të gjuante

Skandal i paparë, basketbollisti i Tiranës nokauton arbitrin e takimit (VIDEO)

Një skandal i paparë ka ndodhur në takimin midis Tiranës dhe Teutës në elitën e basketbollit shqiptarë. Basketbollisti i Tiranës, Bruno Daliu, sigurisht i pakënaqur me vendimet e arbitrit,  sulmoi të njëjtin me grushte, duke e hedhur madje në dysheme. Pamjet janë të turpshme dhe numri 8 i Tiranës pritet të

Luajnë Buduçnost dhe Crvena Zvezda, tifozët malazez fyejnë shqiptarët (VIDEO)

Sporti duhet të bashkojë, por shpeshherë është pikërisht ai që i ndan popujt. Si një luftë e vërtetë është përjetuar ndeshja e basketbollit midis Buduçnostit dhe Crvena Zvezdës në Podgoricë në kuadër të ABA Ligës. Rezultati ishte i fundit që kishte rëndësi, pasi tifozët vendas bënë që kjo ndeshje të ngjajë

‘Torcida’ kërcënojnë ekstremistin serb, Sheshel…ja reagimi i tij (VIDEO)

Tifozët e klubit të basketbollit Novi Pazar, të njohur si ‘Torcida Sanxhak’ dhe ‘Ekstremi’, e kanë kërcënuar liderin e Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel, shkruan ‘Kurir.rs’. Tifozët e Novi Pazarit, në ndeshjen kundër skuadrës Sloboda nga qyteti serb, Titovo Uzice, kanë këndaur këngë, siç thuhet, skandaloze, me këtë tekst: “Dëshira ime

Skandal: Rumania ndalon himnin e Kosovës në ndeshje basketbollistike!?

Çështja e shtetit të Kosovës është bërë temë edhe njëherë në sport. Pas Spanjës që s’lejoi karateistët kosovarë të marrin pjesë me simbole shtetërore dhe Indisë që ia pamundësoi boksieres Donjeta Sadiku pjesëmarrjen në botëror, edhe Rumania mund të jetë qendër e lajmeve të ndërhyrjeve politike në sport. Kjo pasi që