Edhe pse u shpall kampion Bote me Francën, tërhiqet nga kombëtarja

Mbrojtësi Adil Rami nuk ishte paraqitur në asnjë ndeshje të vetme në kuadër të Botërorit “Rusi 2018”, mirëpo ishte pjesë e festës pasi Franca e tij fitoi titullin e kampionit të Botës, duke mundur në finalen e madhe të Moskës, Kroacinë me rezultatin 4:2. Pas përfundimit të ndeshjes finale ai njoftoi

20 vite më parë kërkonte autografe, sot shpallet kampion Bote (VIDEO)

20 vite më parë Antuan Grizman ishte vetëm 6-vjeç, ndërsa i pasionuar pas futbollit që në atë kohë, ai kërkonte të merrte autografe nga yjet e atëhershëm të Francës, si  Zinedine Zidane, Tieri Henry, Lorent Blank, Patrik Vieria, Marsell Desai, Fabian Bartez, si dhe trajneri aktual i Kombëtares franceze, Didie

Titulli kampion, futbollistët francezë pushtojnë “Instagramin”

Franca të dielën edhe zyrtarisht u shpall kampione e Botës, duke mundur në finalen e madhe të Moskës, Kroacinë me rezultatin 4:2. Vetëm pak kohë pasi ngritën lartë trofeun, futbollistët francezë që u kurorëzuan me medalje të aritnë këtë turne, i vërshuan rrjetet sociale, e sidomos llogaritë e tyre në Instagram. Ata

Futbollistët e Francës vijnë me një “surprizë” të pakëndshme për trajnerin Deshamp

Futbollistët e Francës që u shpallën kampion Bote pas plotë 20 viteve, i’a kanë bërë një “surprizë” jo dhe aq shumë të këndshme trajnerit të tyre, Didier Deshamp. Franca në finalen e madhe të së dielës në stadiumin “Luzhniki” në Moskë mundën Kroacinë me rezultatin 4:2 Pas përfundimit të ndeshjes, Deshamp derisa

Titujt e mediave franceze dhe kroate pas finales së Botërorit

Ballinat e shtypit francez dhe atij kroat, dy kombëtareve finaliste të Botërorit “Rusi 2018”, janë mbushur me fotografi dhe tituj kushtuar ndeshje finale që u zhvillua të dielën në stadiumin “Luzhniki” të Moskës mes këtyre dy shteteve. Franca i pati titujt më të hareshëm, falë fitores 4:2 të ekipit të saj,

Formacioni më i mirë i KB “Rusi 2018” (FOTO)

Kampionati Botëror i Rusisë të dielën uli siparin e saj me Francën kampione, e cila në finalen e madhe mundi Kroacinë me rezultatin 4:2. Pas përfundimit të eventit futbollistik më të rëndësishëm të globit, “Bleacher Report Football” ka publikuar formacionin më të mirë të Botërorit, që dominohet nga futbollistët e

KB “Rusia 2018”, 9-të gola të fitores në minutat e fundit (VIDEO)

Në këtë Kupë të Botës janë shënuar nëntë gola të fitores në minutën e 90-të apo në lojëN shtesë, që përbënë rekord në vete, pasi asnjëherë më parë nuk kishte ndodhur që të shënohen kaq shumë gola. Një nga ta sigurisht ka qenë edhe goli i fitores së Belgjikës ndaj Japonisë

Kroacia e nisi me shi me Kosovën, e mbylli me shi me Francën

Kroacia u mposht në finale nga Franca me rezultat 4:2 për t’i dhënë fund ëndërrës, ngritjen lartë të trofeut të Kupës së Botës. Kjo është arritja më e madhe e kësaj përfaqësueseje, që deri më tani krenohej vetëm me medaljen e bronztë të fituar pikërisht në vendin e kundërshtarit të

Kovaçiç medaljen ja kushton shokut të fëmijërisë që vdiq ditë më parë

Mateo Kovaçiç medaljen e argjendtë të fituar me Kroacinë në Botërorin e Rusisë i’a ka kushtuar shokut të tij të fëmijërisë, Edvin Dino Hoxhiç, i cili ditë më parë vdiq në momentet kur Kroacia po zhvillonte ndeshjen gjysmëfinale kundër Anglisë. Hoxhiç, ndryshe futsal lojtar i skuadrës së Kapfenberg, vdiq pasi