Ndodhi edhe kjo në Argjentinë, futbollisti godet arbitren femër, arrestohet nga policia (VIDEO)

Skenat e dhunës në futboll vazhdojnë ta kenë si fole Amerikën e Jugut. Incidentet në këtë kontinent janë bërë thuajse përditshmëri dhe të zakonshme. Por, rasti i fundit është vërtet i pazakontë, shkruan “Gazeta Express”. Në fakt, në Argjentinë është sulmuar fizikisht një refere femër. Futbollisti i Garmenses, Cristian Tirone e ka goditur