Bajerni dhe Juve sigurojnë 1/8 e finales, ringjallet Barcelona, Ronaldo hero i Junajtedit (VIDEO)

Bajerni i Munihut dhe Juventusi janë dy skuadrat që kanë siguruar kualifikimin për 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve që sonte, njofton “infOSport.mk”. Dy skuadrat e njohura europiane regjistruan fitoret më të thella në ndeshjet e mbrëmjes së sotme, me “bavarezët” që i mundësuan Barcelonës të rikthehet në jetë pas

Bajerni dhe Dortmundi bëjnë detyrat e shtëpisë, rikthehet Rashica (VIDEO)

Bajerni i Munihut dhe Borusia e Dortmundit kanë bërë detyrat e shtëpisë, duke shënuar fitoret e rradhës në transfertë, njofton “infOSport.mk”. “Bavarezët” shënuan fitore 2:1 ndaj Këlln. Thomas Myller nga penaltia (13’) dhe Serzh Gnabry (45+’) shënuan dy herë në rrjetën e vendasve që në pjesën e parë, ndërsa Këllni golin

Bajerni i pamëshirshëm ndaj Atl.Madridit, Lukaku shpëton Interin nga disfata (VIDEO)

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e ditës së sotme në kuadër të xhiros së parë të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Kampionët në fuqi të Bajernit të Munihut e nisën këtë kompeticion aty ku edhe e lanë, te goleada, pasi edhe sonte shënuan një fitore të thellë 4:0 përballë Atletiko Madridit.

Bajerni pas SuperKupës së Europës, fitoi edhe atë të Gjermanisë (VIDEO)

Bajerni i Munihut pasi disa ditë më parë fitoi SuperKupën e Europës, duke mundur Seviljën, sonte fitoi edhe SuperKupën e Gjermanisë, duke arritur edhe trofeun e 5-të sezonal, njofton “infOSport.mk”. Për më tepër Bajerni sonte vendosi rekord, kur janë në pyetje trofetë e SuperKupës së Gjermanisë, gjithsje 8 të tillë. Bajerni i

Hofenhajmi shtang kampionët e Europës në Bundesligë! (VIDEO)

Hofenhajmi ka surprizuar Bajernin e Muhihut në kuadër të xhiros së dytë në Bundesligë, duke mundur kampionët e Europës me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Një rezultat shokues ky për ekipin “bavarez”, pasi vinin nga një formë shumë e mirë ku së fundmi fituan edhe SuperKupën e Europës kundër Seviljës. Megjithatë Hofenhajmi

Bajerni fiton Ligën e Kampionëve për herë të 6-të në histori, PSZH duhet të pres (VIDEO)

Bajerni i Munihut ka fituar finalen e madhe të Ligës së Kampionëve për sezonin 2019/2020, duke ngritur lartë këtë trofe për herë të 6-të në histori, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Gjermanisë, sonte në finalen e madhe të zhvilluar në Lisbonë të Portugalisë mundi Paris Sen Zhermenin, që shpresonte shumë

Totenhami fiton “Audi Cup”, lum golash në ndeshjen Real M.-Fenerbahçe (VIDEO)

Totenhami ka fituar edicionin e sivjetshëm të “Audi Cup”, që për çdo vit organizohet në “Alianc Arena”, me organizatorë skuadrën e Bajern Munihut, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht skuadra “bavareze” luajti në finalen e madhe të këtij edicioni, aty ku mposht nga Totenhami, edhe atë në ruletin e penaltive, pasi ndeshja në kohën