Çallandes zbulon listën për ndeshjet e nëntorit, ka dy debutues

Bernard Çallandes ka zbuluar listën për tre ndeshjet e nëntorit të përfaqësueses së Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Ekipi dardan fillimisht me 11 nëntor do të luaj vëllazëroren kundër Shqipërisë, që më pas të zhvillojë edhe dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, atë të 15 nëntorit ndaj Sllovenisë në Ljublanë, si dhe ndeshjen

Plas te Kosova, sulmuesi nuk do luaj më sa të jetë trajner Çalandes!

Problemet e brendshme te Kosova po shtohen pas zhgënjimit në ndeshjet e fundit, sidomos në atë gjysmëfinale për edicionin e kaluar kundër Maqedonisë së Veriut. Futbollisti i Dinamo Zagrebit, Lirim Kastrati po mendon të mos aktivizohet me “Dardanët” për sa kohë ekipi përfaqësues do të drejtohet nga zvicerani, Bernard Çallandes,

Çallandes nuk e ka të qartë, si mundet që Pandev të luaj me Maqedoninë, e Rrahmani jo!

Përfaqësuesja e Kosovës nesër në Shkup në përballjen ndoshta më të rëndësishme, që kur kjo skuadër është pranuar në FIFA dhe UEFA, do të duhet të luaj pa yjet kryesore, njofton “infOSport.mk”. Kosova nesër në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve për edicionin 2019/2020 do të duhet të luaj pa tre

Takimi historik me Maqedoninë e Veriut, Çallandes zbuloi emrat e “luftëtarëve” dardan

Sfida me Maqedoninë e Veriut po afron për Kosovën, ndërsa seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes tashmë ka bërë publike listën e futbollistëve të ftuar për këtë ndeshje, si dhe për dy ndeshjet tjera të edicionit të ri në Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut, e

Çallandes: Ndeshja ndaj Maqedonisë më mirë të luhet në dhjetor

Ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve në mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës,  është shtyrë dy herë shkaku i pandemisë “Covid-19”. Fillimisht ndeshja ishte caktuar të zhvillihet me 26 mars, që më pas të shtyhet për me 4 qershor, mirëpo tashmë është vendosur që të zhvillohet në një prej muajve të

Angellovski: Fillimisht të mendojmë se si të eliminojmë Kosovën, e më pas flasim për finalen

Pasi shorti i sotëm në Nyon të Zvicrës vendosi që finalja eventuale për kualifikim në “EURO 2020” të luhet në terren mysafir (fituesi i gjysmëfinales së Ligës së Kombeve nga dueli Maqedoni-Kosovë do të luajë në transfertë me fituesin e gjysmëfinales tjetër ndërmjet Gjeorgjisë dhe Bjellorusisë), seleksionuesi i Maqedonisë, Igor

Çallandes: Ndaj Çekisë duhet të zhvillojmë lojë të çmendur

Përfaqësuesja e Kosovës të shtunën do të zhvillojë ndeshjen e rradhës eliminatore për Europianin e vitit 2020, ku kësaj rradhe për kundërshtarë do të ketë Republikën Çeke. Seleksionuesi Bernard Çallandes në konferencën për shtyp tha se Çekia është skuadër më e mirë se Mali i Zi dhe Bullgaria, duke potencuar