Kampioni i Kosovës në futboll mund të shpallet edhe përmes formatit të “play-off”!?

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka thënë se ai shpreson që kampionati në “Ipko Superligën” e Kosovës do të kthehet kah gjysmja e muajit prill, teksa ka thënë se kampioni i ligës mund të shpallet edhe përmes formatit të ndeshjeve të “play-off”. Shkaku i krizës

Mungon vetëm zyrtarizimi, Altin Lloga sheh me sy nga Superliga e Kosovës

Transferimi i Altin Llogës në Superligën e Kosovës është vetëm çështje ditësh. Siç mëson “infOSport.mk” futbollisti strugan është shumë pranë marrëveshjes me një ndër skuadrat nga elita e futbollit kosovar, që në këtë mënyrë dita ditës po bëhet një treg shumë i sigurtë për futbollistë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Ishte

ZYRTARE, futbollisti i Partizanit transferohet te Drita e Gjilanit

Skuadra e Superligës së Kosovës, Drita ka gjetur akordin me Partizanin për transferimin e futbollistit të talentuar, Lauren Ismailaj. Lajmin e kanë konfirmuar vetë drejtuesit e skuadrës kosovare, të cilët ditëve në vijim premtojnë prurje të reja në skuadrën e tyre, që për dallim nga sezoni i kaluar, kur vetëm përmes

Superliga e Kosovës, ndeshja e balotazhit në regji të portierëve shkupjan (VIDEO)

Sot në futbollin kosovar u zhvillua ndeshja e balotazhit për inkuadrim në Vala Superligën e Kosovës, ku mejdanin në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë ndanë Vllaznia e Pozhoranit dhe skuadra e Ferizajit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ashtu që e njëjta shkoi në