Taulant Xhaka kërkon falje dhe pret ftesë nga Panuçi

Taulant Xhaka e ka pranuar gabimin e tij dhe pas diskutimit me trajnerin e ri Kristian Panuçi, ai do të rikthehet të jetë pjesë e Kombëtares shqiptare të futbollit. “Kohët e fundit janë shkruar shumë gjëra të pavërteta dhe të fryra në media. Unë asnjëherë nuk kam thënë se do të

Hyka dhe rekordi i tij i vendosur ndaj Lihtenshtajnit!

Futbollisti i San Hoze nga Liga Amerikane e Futbollit (MLS), Jahmir Hyka, në 44 paraqitje me fanellën e Kombëtares shqiptare ka shënuar vetëm dy gola. Goli i tij i parë ishte i shënuar pikërisht ndaj Lihtenshtejnit,  kundërshtarit të së shtunës të “kuqezinjëve”, gol ky i cili si duket do të mbetet

Izet Ajrullahu ndahet me UTA-n e Rumanisë

Futbollisti shkupjan Izet Ajrullahu është larguar nga FC UTA Arad e Rumanisë. Lajmin për largimin e Ajrullahut nga skuadra rumune për infosport e konformoi menaxheri i tij, Meriton Berisha. Largimi shkupjanit nga UTA erdhi si shkak i disa mosmarrëveshjeve me trajnerin e skuadrës rumune, me çka dhe palët prishën kontratën e

Ilda Bejleri provokon Mavrajn! Ja reagimi i tij (VIDEO)

Gazetarja e “Super Sport” Ilda Bejeri edhe sot ka qenë e pranishme në hotelin “Tirana Internacional”, aty ku po qëndrojnë futbollistët e Kombëtares shqiptare të futbollit. Bukuroshja e njohur ka provokuar mbrojtësin Mërgim Mavraj për shiritin e kapitenit. Në disa video që portali “VIP Sport” ju sjell mund të shihni reagimin 

Stanojkoviç fton vetëm një shqiptarë tek Maqedonia U19

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë U19, Vujadin Stanojkoviq sot edhe zyrtarisht ka shpallur listën e futbollistëve, me të cilët do i kundërvihet përfaqësueses së Rumanisë në dy ndeshjet kontrolluese që këto dy kundërshtarë do ti zhvillojnë në Shkup. Që të dyja ndeshjet do të zhvillohen në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në

Vardari transferon “xhelatin” e Shkëndijës, Maksimov

Skuadra kampione e Vardarit është shumë pranë transferimit të sulmuesit rus, Maksim Maksimov, një emër ky i njohur për skuadrën e Shkëndijës. Bëhet fjalë për sulmuesin e skuadrës lituaneze të Trakai, i cili me dy golat e tij i shkaktoi disfatën e parë skuadrës tetovare në ndeshjet eliminatore të Liga Evropa. Sulmuesi

Shumë pak mungonte që Asani të debutonte me gol te Shkëndija (VIDEO)

Pasi sot u prezantua edhe zyrtarisht nga ana e drejtuesve të Shkëndijës, Xhelil Asani, pati rastin që menjëherë të paraqitet në një ndeshje zyrtare me fanellën e skuadrës tetovare, shkruan “infOSport.mk”. Asani debutoi në ndeshjen e 1/16 së finales të Kupës së Maqedonisë kundër Gostivarit, në të cilën ndeshje Shkëndija pa

Pas Spirovskit, edhe Kojasheviç largohet nga Vardari!

Pas Stefan Spirovskit që u transferua te skuadra hungareze e Ferencvarosh, rrugës për tu larguar nga skuadra e Vardarit është edhe malazezi Damir Kojasheviç. Ky i fundit sipas “ekipa.mk” do të transferohet në elitën e futbollit polak, te skuadra e Jagiellonia. Kojasheviç dhe Vardari me marrëveshje të dyanshme ndërpresin bashkëpunimin pak