Bayerni shkatërron Dortmundin, Levandovski shënon 3 gola! (VIDEO)

Bayerni i Mynihut shkatërroi Borusian e Dortmundit me rezultatin e thellë 6-0 në ‘Allianz Arena”, duke prekur titullin kampion. Në klasiken e futbollit gjerman, skuadra e Heynckesit nuk e diskutoi aspak fitoren, madje mbylli llogaritë që në pjesën e parë, duke shënuar plot 5 gola. Sulmuesi polak Leëandoëski shënoi 3 herë

Statistika, Shkëndija numëron 6 fitore, Skopje asnjë!

Shkëndija e Tetovës të dielën zhvillon një transfertë të vështirë ndaj Skopjes, ku për tre pikë gjithmonë duhet angazhim dhe përqëndrim maksimal. Mirëpo nëse bazohemi në traditën ndërmjet dy ekipeve, Shkëndija sheh veten në përparësi të madhe. Kuqezinjtë numërojnë 6 fitore, ndërsa tre takime janë mbyllur baraz në 9 duelet

Alimi: Ndaj Skopjes do të jetë vështirë, por ne e dimë cakun tonë! (VIDEO)

Mesfushori kumanovar i Shkëndijës, Armend Alimi para ndeshjes së nesërme me Skopjen ka dhënë opinionin e tij për këtë sfidë. Kumanovari është i vetëdishëm për rrezikshmërinë e Skopjes kur luan në terren të vetin, por megjithatë thotë se ai dhe ekipi i tij shkojnë për fitore. “Atmosfera është shumë e mirë,

Autokomanda përplas dy ekipet më të mira të LPFM-së në pranverë!

Xhiroja e 25-të sjell edhe ndeshjen ndërmjet Skopjes dhe Shkëndijës së Tetovës.  I pari me të fundit gjithmonë vëndon liderin në rolin e favoritit, mirëpo tetovarë si duket janë të vetëdishëm se i pret detyrë e vështirë në fushë të Skopjes. Fitorja në Autokomandë të Shkupit ka rëndësi të madhe për

Jasharoski: Ta fitojmë Renovën dhe të rrisim vetëbesimin! (VIDEO)

FC Shkupi nesër do të përballet me Renovën në transfertë në kuadër të xhiros së 25-të në elitën e futbollit vendor. “Bardhekaltërit” kanë zhvilluar seancën e fundit sot, ndërsa me kthimin e reprezentuesve si Besart Krivanjeva, Omar Imeri, Suhejl Muharemi e Rron Broja FC Shkupi është kompletuar, ku do të

Shkëlqen Atdhe Nuhiu, “dopietë” ndaj Preston

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës dhe njëherit anëtarë i Shefilld Vendzi, Atdhe Nuhiu ka shkëlqyer në ndeshjen e djeshme që ekipi i tij e zhvilloi ndaj Preston, ndeshje kjo e cila përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 4:1. Nuhiu shënoi dy nga katër golat e ekipit të tij. Golin e parë

Bushi: Sadiki donte të bashkohej në Kombëtare, por nuk është e lehtë!  

Shpresat e Kombëtares së Shqipërisë thënë me një fjalë zhgënjyen në dy ndeshjet e fundit me Sllovakinë në kuadër të eliminatoreve për Evropianin 2019-të që do të zhvillohet në Itali. Seleksionuesi i U21 të Shqipërisë, Alban Bushi ka pranuar kritikat, por thotë se rezultatet do të ishin më ndryshe nëse