Rashica shënoi, por Konjaspor ndërpreu serinë e fitoreve të Galatasarajit (VIDEO)

Konjaspor regjistroi fitore 2:1 përballë Galatasarajit në ndeshjen e vlefshme të javës së 26-të në Superligën turke, duke i dhënë fund serisë prej 14 fitoreve të skuadrës gjigande nga Stambolli, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Okan Buruk nuk gabonte që nga 22 tetori, kur kishte barazuar 2:2 si vendas kundër Alanyaspor. Pas

Sejdini uron Infantinon: Shpresoj se bashkëpunimi do të vazhdojë edhe në të ardhmen

Xhiani Infantino u rizgjodh në krye të FIFA-s edhe për katër vitet e ardhshme. Në Kongresin e 73-të të FIFA-s që u mbajtë në Ruanda, Infantino mori mbështetjen e madhe nga kandidatët për të vazhduar më tej me udhëheqjen e futbollit botëror. Në mesin e federatave që i dhanë përkrahje Infantinos,

Hidhet shorti në Ligën e Kampionëve, ndeshje të “zjarrta” na presin në çerekfinale

Fituesi aktual i Ligës së Kampionëve, Real Madridi do të përballet sërish me Çelzin, një nga ish skuadrat e trajnerit Karlo Ançeloti. Kështu vendosën goglat e shortit të sotëm për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Të dyja këto skuadra u takuan edhe sezonin e kaluar, teksa “madrilenët” kishin

Numri 1 i Voska Sport, Nefi Useini bashkë me Brajan Din vizituan Komunën e Ohrit

Ish-sulmuesi i kombëtares së Anglisë dhe i klubeve të famshme si Lids Junajted, Shefilld Junajted, Midëlzbrou, Uest Ham, Sanderlend dhe Benfika, Brajan Din, ka qenë mysafir special i KF Voska Sport, ku është mirëpritur nga pronari i klubit, Nefi Useini. Arsyeja e vizitës së Brajan Din, ishte njoftimi për së afërmi

Caktohen arbitrët në Ligën e Dytë, Josip Barton kryesori i derbit Voska Sport – Pelister

Ndeshjet e javës së 21-të në Ligën e Dytë futbollistike do të zhvillohen në tre ditë të ndryshme, edhe atë duke filluar nga e shtunja, për të përfunduar me super derbin e së mërkurës në Ohër midis Voska Sport dhe Pelisterit, njofton “infOSport.mk”. Këtë ndeshje do ta referojë arbitri shkupjan Josip

Caktohen arbitrët e ndeshjeve të javës së 24 në LPFMV

Komisioni i arbitrëve pranë Federatës së Futbollit në vend ka caktuar emrat e arbitrëve që do të drejtojnë ndeshjet e javës së 24-të në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Derbi ndeshja midis Akademia Pandevit dhe FC Shkupit, i është besuar arbitrit nga Shtipi, Dimitar Pileshkov, derisa ndeshjen midis Rabotniçkit dhe Struga

Tifozët e Fenerbahçes i çajnë kokën portierit serb të Seviljës! (VIDEO)

Marko Dmitroviç nuk  po përjeton aspak momente të mira në ndeshjet e Liga Europa. Pas sulmit të një tifozi në Eindhoven, në ndeshjen kundër PSV, tashmë portieri serb ishte objektiv edhe i tifozëve të Fenerbahçes. Këta të fundit kanë hedhur sende të forta në drejtim të gardianit serb, me ç’rast arbitri

Jasir Asani grumbullohet nga Silvinjo për ndeshjet e marsit të Shqipërisë!

Edhe pse ende zyrtarisht nuk është publikuar lista e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e marsit nga ana e trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare, Silvinjo, siç mëson “infOSport.mk”, një ndër emrat e grumbulluar me “kuqezinjtë”, është edhe ai i shkupjanit, Jasir Asani, që aktualisht luan në Korenë e Jugut

Nuk mjafton goli i Xhakës, Arsenali eliminohet pas penaltive nga Sportingu i Lisbonës (VIDEO)

Arsenali i ka dhënë fund aventurës në garat e Liga Europa të këtij edicioni, pasi sonte u eliminua nga Sportingu i Lisbonës, edhe atë pas ruletit të penaltive, pavarësisht se “topçinjtë” kishin kaluar të parët në epërsi falë golit të kapitenit Granit Xhaka. Futbollisti shqiptarë shënoi në minutën e 18-të kur