Dalin video pamjet kur gjakovari Grezda nokauton futbollistin e Rijekës, Çolak (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është në qendër të vëmendjes së mediave, pasi pati përplasje me futbollistin kundërshtarë të Rijekës, Antonio Çolak. Mediat kroate raportuan se 25-vjeçari nga Gjakova që mbron ngjyrat e Osijekut, ka goditur me grusht kundërshtarin e tij, ndërsa një gjë të tillë tregojnë qartë edhe video

Pasojat nga koronavirusi, futbollistit të Kombëtares shqiptare i përgjysmohet rroga!

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, pritet të humbasë gjysmën e rrogës në Kroaci për shkak të koronavirusit. Klubi i tij, Osijeku, deklaroi se do të ulë shpenzimet pas ndërprerjes së kampionatit. Mediat kroate njoftojnë se Osijeku bëhet i pari klub i elitës që lajmëron uljen e rrogave për lojtarët e

Saton godet keq Grezdën, ai vlen vetëm 20 sterlina

Ish sulmuesi i Sletikut, Kris Saton ka ndezur atmosferën në prag të derbit të përjetshëm në futbollin skocez mes Seltikut dhe Gllazgou Renxhersit, që në këto momente po zhvillohet në ‘Ibroks Stadium’. Ai ka folur në lidhje me situatën e trajnerit Stiven Zherard dhe ka dhënë parashikimet e tij për ndeshjen më të

Fjalët e para të Eros Grezdës si futbollist i Renxhersit (VIDEO)

Eros Grezda edhe zyrtarisht i është bashkuar skuadrës së njohur skoceze të Gllazgou Renxhers. Skuadra e Stiven Xherard ka pritur deri në ditën e fundit të merkatos për të firmosur zyrtarisht me mesfushorin e Kombëtares shqiptare. 23-vjeçari ka bërë një hap të madh në karrierë dhe pranoi se kjo do të