Finalja e Kupës së Mbretit? Reali refuzon sërish të luhet në “Santiago Bernabeu”

Barcelona dhe Sevilja do të luajnë në finale të Kupës së Mbretit këtë edicion, mirëpo stadium ku do të luhet kjo finale mbetet një çështje për t’u zgjidhur. Reali i Madridi edhe këtë radhë refuzoi të vërë në dispozicion stadiumin “Santiago Bernabeu”, kështu që për momentin opsionet për këtë finale

Montella në bisedime me Seviljen

Viçenzo Montella me shumë gjasa do të jetë trajneri më i ri i Seviljes. Ish trajneri i Milanit është në bisedime me drejtuesit e Seviljes dhe nga këta të fundit shihet adekuat për të zëvendësuar të shkarkuarin Eduardo Berrizo. Në mediat spanjolle këtë e shohin si punë të kryer, ndërsa zyrtarizimi