Kanatllarovski zbulon listën për dy ndeshjet eliminatore të marsit, fton edhe shkupjanin Xhemil Jahiji

Në fund të këtij muaji, përfaqësuesja U21 e Maqedonisë vazhdon me ndeshjet eliminatore për kualifikim në Kampionatin Evropian të vitit 2025, që do të mbahet në Sllovaki. Të besuarit e seleksionuesit, Dragan Kanatllarovski në Shkup do të zhvillojnë dy ndeshje, kundër Gjibraltarit dhe Suedisë. Ndeshja e xhiros së 5-të kundër Gjibraltarit është

Voska Sport godet sërish, nënshkruan me dy talentë të përfaqësueses së Maqedonisë!

Voska Sport nuk ndalet në merkato. Kjo skuadër që pas vetes ka një sponzor të fuqishëm në emrin e Nefi Useinit, gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe dy super talentë, pjesë e përfaqësueses U19 të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Fjala ëshët për Xhemil Jahijin dhe Behar Fetain, dy futbollistë 18-vjeçar që