“Ekip ëndrrash”, në formacionin e vitit 2017

Në ceremoninë gala e organizuar nga FIFA, u përzgjedh edhe formacioni më i mirë i vitit 2017. Në përbërjen e ekipit ideal, janë futbollistët më të mirë nga klubet më të mirë të evropës aktualisht, të cilin ekip secili pronar do ta dëshironte, pasi bëhet për “formacin ëndrrash”.

Ekipi më i mirë i vitit 2017 përbëhet nga 5 lojtarë të Real Madridit, si Ronaldo, Marselo, Kros, Ramos dhe Modriç, Barcelona dhe PSZH përfaqësohen me nga dy lojtarë, me Iniestën dhe Mesin për spanjollët, ndërsa Nejmari me Alvesin për francezët, ndërsa Juventusi dhe Milani kanë nga një lojtarë, Bonuçin dhe Bufon.

Leave a Reply