Interi arrin marrëveshje me futbollistin e Barcelonës (FOTO)

Skuadra e Interit ka siguruar shërbimet e futbollistit të Barcelonës, i cili nuk arriti që të gjejë hapësirën e duhur te skuadra nga “Kamp Nou”.

Bëhet fjalë për Zherard Deulofeun i cili dëshiron të rovoj veten sërish në Itali, mirëpo kësaj rradhe te rivalët e ish skuadrës së tij, Milanit.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, “neroaxurrët” kanë arritur marrëveshje dy vjeçare me Barcelonën për huazimin e Deulofeut në “Xhuzepe Meaca”.

Mbetet të dihet në orët në vijim, nëse ky operacion do të jetë i saktë dhe se spanjollin e talentuar do e shohim sërish në “Serie A”.

Leave a Reply