E pabesueshme por e vërtetë, Reali i Madridit gjunjëzohet në Moskë (VIDEO)

CSKA Moska ka regjistruar një fitore historike, pasi sonte në terren vendas mundi kampionët në fuqi të Botës dhe Europës, Real Madridin! Skuadra nga kryeqendra ruse shënoi fitore minimale 1:0, falë golit të shënuar nga kroati Nikolla Vllashiç që në minutuën e dytë të takimit.

‘Mbretërve’ nuk u mjaftuan edhe 88 minuta të tjera për të arritur të paktën deri te barazimi, ndërsa vlen të theksohet se është kjo ndeshja e tretë me rradhë që skuadra e Lopetegit nuk arrinë të shënojë gol.

Duhet pranuar gjithashtu se futbollistët e Realit megjithatë sonte nuk e kishin fatin me vete, pasi në tre raste qëlluan shtyllën. Kësisoj ekipi i ri i CSKA Moskës, që në fund ndeshjen e mbylli me 10 futbollistë pas ndëshkimit me të kuq të portierit Igor Akinfeev (dy kartonë të verdhë), kryeson grupin ‘G’ me 4 pikë, një më shumë se Reali dhe Roma, që në ndeshjen tjetër të këtij grupi demoloi Plzenin me rezultatin 5:0.