Mustafi nuk pranon të rinovojë me Arsenalin, rikthehet në “Serie A”!

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Gostivari, Shkodran Mustafi, në fund të sezonit aktual me shumë gjasa do të largohet nga Arsenali. Pikërisht verën e vitit të ardhshëm Mustafit i skadon kontrata me “topçinjtë”, dhe i njëjti nuk ka ndërmend ta vazhdojë të njëjtën.

Një gjë të tillë kanë paralajmëruar mediat angleze, sipas të cilave Mustafi ka refuzuar ofertën e Arsenalit për kontratën e re duke paralajmëruar klubin se do të largohet verën tjetër si futbollist i lirë.

Mësohet se Arsenali i kishte ofruar Mustafit kontratë të re trevjeçare, por ai është i vendosur që edicionin e ardhshëm të jetë pjesë e ndonjë ekipi tjetër.

“Shkodran Mustafi dëshiron që karrierën ta vazhdojë diku tjetër. Ai së fundi ka refuzuar kontratën e re të klubit, duke paralajmëruar se do të largohet në fund të sezonit si lojtar i lirë”, – ka shkruar “The Sun”.

Mustafi këtë edicion ka vetëm një paraqitje tek Arsenali. Të dielën u kthye nga lëndimi që e mbajti për disa muaj jashtë fushës.

Ai është pjesë e Arsenalit që nga viti 2016 kur u transferua nga Valencia për 41 milionë euro. Së fundmi, Mustafi kërkohej nga dy skuadrat e njohura italiane, Lacio dhe Napoli.

Leave a Reply