Lyoni e përjashton lojtarin se lëshonte gazra në dhomën e zhveshjes!!!

Skuadra e njohur franceze e Lyon, e ka përjashtuar nga skuadra futbollistin e saj, Marcelo Antonio Guedos Filhon, për shkak të një skandali në dhomën e zhveshjes, i cili raportohet se ishte vetëm pretekst për përjashtimin e tij. Gazeta më e madhe sportive në Francë, “L’Equipe”, shkruan se arsyeja pse lojtari

Gjithsej të etiketuara

Florent Ramadani i Shkëndijës merr ftesë nga Kanatllarovski te Maqedonia U21

Florent Ramadani, një ndër mesfushorët më të talentuar në futbollin vendor, që aktualisht mbron ngjyrat e Shkëndijës, ka marrë ftesë nga ana e seleksionuesit Dragan Kanatllarovski për ndeshjet eliminatore të qershorit, njofton “infOSport.mk”. Ramadani deri më tani ka zhvilluar dy ndeshje me shpresat e vendit, edhe atë kundër Armenisë dhe Ukrainës,

Legjenda Suat Zendeli vjen me një apel të fortë për “Ballistët” dhe “Shvercerat”

Dikur iu gëzoheshin fitoreve të njëra tjetrës, dikur e ndanin bashkë tribunën për të festuar sukseset e ndërsjella, mirëpo viteve të fundit situata nuk është e tillë. Gjërat kanë ndryshuar aq shumë, sa që vllaznillëku mes tifo grupeve “Ballistët” të Shkëndijës dhe “Shvercerave” të FC Shkupit, ka shkuar aq larg

Pezullohet stadiumi i Tetovës, Shkëndija ndeshjet e saj si vendas me largësi prej 100 km

Komisioni i garave pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, siç mëson “infOSport.mk” ka pezulluar stadiumin e KF Shkëndija, duke e dërguar klubin tetovar në komisionin disiplinor, i cili deri të premtën më së voni do të vendos për masat të cilat do të merren. Në bazë të rregullores, stadiumi në Tetovë

Barcelona dhe Çavi i vënë syrin yllit të Mançester Sitit!

Merkato e verës po afron, ndërsa te Barcelona po bëhen gati për futbollistët që do të mund ti transferojnë gjatë afatit kalimtarë të verës. Siç raporton e përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo”, gjiganti “katalanas ia ka vënë syrin Bernardo Silvës. Trajneri i Barcelonës, Çavi Hernandez e pëlqen shumë mesfushorin dhe në këtë

Pas 13 vitesh, Skënderbeu largohet nga Superliga shqiptare

Pas 13-vitesh të kaluara në Superligën shqiptare dhe mes sukseseve të njëpasnjëshme, është mbyllur ciikli i skuadrës së Skënderbeut nga Korça. Pas barazimit të djeshëm ndaj Dinamos, skuadra korçare, ka prerë përfundimisht “biletën” për në Kategorinë e Parë. Hera e fundit që “bardhekuqtë” nuk ishin pjesë e elitës, ishte sezoni 2008-2009. Që nga