12 të vdekur nga rrëmuja në stadiumin e El Salvadorit

Të paktën 12 njerëz vdiqën dhe disa të tjerë u plagosën nga një rrëmujë që u shkaktua në një stadium futbolli në kryeqytetin e El Salvadorit, San Salvador, të shtunën, raporton BBC. Incidenti ndodhi gjatë një ndeshjeje midis ekipit vendas Alianza dhe ekipit Fas të Santa Anas në stadiumin “Monumental”. Presidenti i

Ardian Nuhiu në bisedime të avansuara me Shkëndijën!

Ardian Nuhiu, i cili me mjaft sukses udhëhoqi skuadrën e Dritës nga Gjilani, shihet si favorit kryesor për të marrë timonin e Shkëndijës. Burime të afërta me “infOSport.mk” konfirmojnë se strategu shkupjan është në bisedime të avansuara me “kuqezinjtë” nga Tetova, që janë në kërkim të një trajneri, pas dorëheqjes

Firma e biznesmenit shqiptar, Hazrolli, bëhet sponsor i klubit të njohur gjerman

Firma e biznesmenit shqiptar, Burim Hazrolli është bërë sponsor i skuadrës së njohur gjermane, Augsburg. Lajmi është bërë i ditur të hënën përmes një postimi në Facebook nga “Hazrolli Group”. “Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se kemi arritur një marrëveshje për Sponzor Premium me FC Augsburg!,” thuhet në postimin e tyre. “Hazrolli Group”

Voska Sport debutues në Ligën e Parë! Njihuni me gjitha skuadrat pjesëmarrëse për edicionin 2023/24

Me ndeshjen e balotazhit ndërmjet Skopjes dhe Vardarit, që u zhvillua dje, edhe zyrtarisht mësuam emrin e skuadrës së fundit pjesëmarrëse për edicionin 2023/24 në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Pas dy vitesh në mesin e më të mirëve u rikthye skuadra e Vardarir, që dje në Kavadar në ndeshjen e

Angelçe Timovski vazhdon kontratën me FC Shkupin

Vjen edhe rinovimi i parë në rradhët e FC Shkupit,  skuadër kjo që edicionin që lamë pas e mbylli si nënkampion, menjëherë pas Struga Trim Lum. Kontratën me skuadrën nga Çairi gjatë ditës së sotme e vazhdoi mbrojtësi i krahut të djathtë, Angelçe Timovski, raporton “infOSport.mk”. Këtij të fundit kontrata i

Shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Dytë të enjten

Të enjtën e 25 majit do të hidhet shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Dytë, sezoni 2023/24. I njëjti do të zhvillohet në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë me fillim në ora 12:00, ndërsa paralelisht me shortin, do të vendosen edhe qyetet nikoqire të