Ofertë që të çmend! Reali dy “yje” për Dibalën 

Reali i Madridit është gati të bëjë çmendurira për të transferuar Paolo Dibalën. Presidenti Florentino Perez është fiksuar pas sulmuest argjentinas dhe e dëshiron në “Santiago Bernabeu”. Perez duke mos dashur të harxhojë shumë miliona në blerjen e një futbollisti, është duke menduar një ofertë shkëmbimi. Për të bindur drejtuesit e

Dibala “dridh” Juventusin, mungon ndaj Barcelonës në “Kamp Nou”

Futbollisti më në formë i Juventusit, Paolo Dibala, që ishte ndër më të merituarit për fitoren e madhe 3:0 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve Evropian kundër Barcelonës, ka tronditur të gjithë “juventinët”, pasi i dëmtuar braktisi ndeshjen e sotshme ndaj Peskaras, njofton “infOSport.mk”. Dibala ka pësuar një