Juve me 80 milion kërkon të përforcojë mesfushën, ja emrat e dy futbollistëve

Juventusi po zhvillon një sezon të madh, si në Serie A, ashtu edhe në Ligën e Kampionëve. Pikërisht kualifikimi në fazën e eliminimit skuadrës ‘bardhezi’ i solli përfitime në vlerë prej 80 milion euro, të holla këto që drejtuesit e kampionëve në fuqi të Italisë dëshirojnë ti harxhojnë në blerjen

Pogba falënderon tifozët e Juves

Francezi Poll Pogba ka falënderuar tifozët e Juventusit për mikpritjen. Ish-mesfushori ‘bardhezi’ është trajtuar mirë në rikthimin e tij në ‘Allianc Stadium’. ‘Jam i lumtur për fitoren, ishte shumë e rëndësishme,’ u shpreh Pogba për BT Sport pas fitores 2:1 të Mançester Junajtedit ndaj Juves. ‘Tifozët ishin shumë mikpritës dhe e vlerësoj.

Junajtedi i propozon Juves një shkëmbim mes yjesh

Skuadra angleze e Mançester Junajtedit është e gatshme për një shkëmbim mes futbollistëve me skuadrën kampione të Italisë, Juventusin. Një gjë të tillë raportojnë mediat italiane, sipas të cilave “Djajtë e Kuq” dëshirojnë të përdorin interesin e Juves për francezin Poll Pogba për të arritur marrëveshjen me Paulo Dybalan. “Calciomercato.com” pretendon