Evertoni emëron trajnerin e ri

Evertoni edhe zyrtarisht ka emëruar Marko Silvan për trajner të ri. Strategu 40-vjeçar i cili më parë udhëhiqte Uatfordin dhe Hull Sitin, me “karamelët” ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare.

Ai në këtë post zëvendëson Sam Allardejs, i cili udhëhoqi Evertonin vetëm për 6 muaj, për tu shkarkuar më pas nga ana e drejtuesve të skuadrës nga Liverpulli.

Sipas mediave në Angli, paga vjetore e Marko Silva te skuadra nga “Gudion Park” do të jetë 4 milion sterlina.

Leave a Reply