Bajerni demolon Fenerbahçen e Muriqit (VIDEO)

Bajerni i Munihut regjistroi një rezultat tenistik 6:1 në përballjen gjysmëfinale të “Audi Cup” ndaj Fenerbahçes së Vedat Muriqit, shkruan “infOSport.mk”. Në këtë përballje të zhvilluar në “Alianc Arena” në radhët e Fenerbahçes për 90 minuta luajti sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, i cili ka fundi i pjesës së

Feronikeli i Ramadanit mundet edhe në ndeshjen e dytë ndaj Slovan Bratislavës 

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Feronikeli, njëjtë sikurse edhe Shkëndija, mbylli që sot aventurën europiane, pasi në stadiumin “Fadil Vokrri” u mund nga Sllovan Bratislava me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo disfata e dytë, pas asaj në ndeshjen e parë në Bratislavë, kur skuadra drenase ishte mundur me rezultatin

Lorik Cana me poste të rëndësishme te Shkëndija!

Shkëndija e Tetovës edhe zyrtarisht gjatë ditës së sotme i dha lamtumirën Europës, pasi u eliminua nga kampionët e Luksemburgut, Dudelanzh, në kuadër të raundit të dytë eliminatorë  të Liga Europa. Është ky një lajm i hidhur për tifozët e Shkëndijës, mirëpo sipas asaj që raporton portali “Shqipmedia”, së shpejti te

Reagon ish-trajneri i Dritës, u ndamë shkaku i mosmarrëveshjeve

Pas lajmit të drejtuesve të Dritës së Bogovinës për konfirmimin e Dashmir Bearit si trajner i ri dhe ndarjes me tanimë ish-trajnerin Ardian Imeri, vjen reagimi i këtij të fundit. Sipas Imerit, ndërprerja e bashkëpunimit nuk ka ardhur për shkak të arsyeve të cekura nga drejtuesit e KF Drita, “shkaku i

Në atmosferë pozitive “kuqezinjtë” e Shkëndijës presin përballjen e sotme

Futbollistët e Shkëndijës mbrëmë kanë zhvilluar seancën stërvitore në “Stade Josy Barthel”, aty ku sot me fillim në ora 17:55 do të zhvillojnë takimin e kthimit të raundit të dytë eliminatorë kundër skuadrës kampione të Luksemburgut, Dudelanzh, njofton “infOSport.mk”. Në formacion të plotë dhe me atmosferë pozitive kuqezinjtë besojnë të përmbysin

Duro trajner, Cuculi dhe Kitanovski nuk stërviten me Kukësin!

Shpëtim Duro, i cili  ditë më parë u emërua trajner i Kukësit, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar stërvitjen e parë me skuadrën e tij të re. Megjithatë që në ditën e tij të parë ai hasi në probleme, pasi plotë 6 futbollistë nuk u paraqitën në të. Fjala është për

Ish futbollisti i FC Shkupit i bashkohet Kukësit!

Ish futbollisti i FC Shkupit, Armend Çajani, i cili së fundmi luajti me Genç Kalemler në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut, është parë sot në stërvitjen e skuadrës së Kukësit, nënkampion i Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë mjaft të talentuar, i cili karrierën e tij që