Shpërthen Zidane pas barazimit ndaj Osasunës: “Kjo nuk kishte të bëjë me ndeshje futbolli”

Zinedine Zidane ka shpërthyer pas barazimit të Realit të Madridit mbrëmë kundër Osasunës në transfertë.

Skuadra e Zidane ishte larg nga më e mira në Pamplona dhe ndryshimet e trajnerit nuk funksionuan gjithashtu, me trajnerin që tha se ndeshja duhej shtyer, kjo edhe për shkakkushteve klimatike që aktorët kishin në disponim.

“Nuk ishte një ndeshje futbolli. Ne nuk e dimë kur do të kthehemi në Madrid. Nuk ishte një ndeshje futbolli. Duhej të ishte pezulluar. Kushtet nuk ishin të përshtatshme për një ndeshje. Po e përsëris, por kështu është” – përfundoi Zidane.

Leave a Reply