Ja në cilën TV mund të ndiqni ndeshjen gjysmëfinale të Kupës, Struga Trim Lum – Sileks

Me fillim në ora 13:00 starton edhe ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum do të jetë nikoqir i Sileksit, skuadër kjo që në historikune  deritanishëm ka triumfuar dy herë në finalet e Kupës, ndërsa në anën tjetër Struga Trim Lum kërkon të shkruaj historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në një ndeshje finale.

Kjo ndeshje e rëndësishme për të dyja skuadrat, e në veçanti për ekipin shqiptarë do të transmetohet në televizionin publik, edhe atë në RTM 2 me komentim në gjjuhën shqipe dhe në RTM 3 me komentim në gjuhen maqedone.

RTM2 – linku: http://al.play.mrt.com.mk/live/46

RTM3 – linku: http://al.play.mrt.com.mk/live/658323455489957

Leave a Reply