Stadiumi “Fadil Vokrri” mirëpret dy skuadrat kampione shqiptare, Prishtinën dhe Shkëndijën

Dy skuadrat kampione shqiptare, ajo e Kosovës, Prishtina, dhe Maqedonisë së Veriut, Shkëndija e Tetovës para ndeshjeve të para në Europë, me 16 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillojnë një ndeshje miqësore, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje të dy trajnerëve, Ramadanit dhe Gjokës do ju shërbejë si parapërgatitje

Këngëtari shqiptar do performojë në ceremoninë hapëse të “Euro 2020(1)”

Mbrëmjen e nesërme starton Kampionati Europian me ndeshjen hapëse Itali-Turqi e cila do të luhet në ‘’Stadio Olimpico’’ të Romës. Ceremonia hapëse e kompeticionit do të startojë dy orë para me performancën e disa prej artistëve më me zë botëror. Por hapësirë në këtë kompeticion do të ketë dhe për këngëtarin shqiptar,

Rexhepi dhe Aliji largohen nga Ohrid Lihnidos

Dy futbollistët më të mirë në rradhët e Ohrid Lihnidos, Sherif Rexhepi dhe Burhan Aliji kanë ndarrë rrugët me skuadrën nga Ohri, që këtë vit bëri një sezon të mrrekullueshëm në Ligën e Dytë – Perëndim, ndërsa shumë pak mungonte që kjo skuadër të rikthehej në Ligën e Parë, por

Ish futbollisti i Shkëndijës vazhdon kontratën me Dritën e Gjilanit

Ish futbollisti i Shkëndijës, Astrit Fazliu ka vazhduar edhe për një vit kontratën me Dritën, skuadër kjo që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu. Lajmi është konfirmuar edhe nga faqja zyrtare e klubit nga Gjilani. Fazliu është njëri nga futbollistë kryesor të skuadrës “bardhekaltër”, ku edhe ka fituar dy herë titullin kampion

Në pritje të përforcimeve, Renova vazhdon bashkëpunimin me 3 futbollistë

Në pritje të përforcimeve të reja, te Renova po ndodhin ca lëvizje të tjera, e që kanë yë bëjnë me rinovime, apo largime. Pas Arben Tafes dhe Alush Gavazajt, futbollisti i rradhës që largohet nga kjo skuadër, është Bashkim Velija, ndërsa informacione të sigurta për “infOSport.mk”, bëjnë me dije se

Bashkim Velija nesër i bashkohet Laçit

Renova mbetet pa një ndër futbollistët e saj më të mirë. Informacione të besueshme pranë “infOSport.mk”, bëjnë me dije se Bashkim Veliu, mbrojtësi i krahut të djathtë, nesër do ti bashkohet skuadrës së Laçit, aty ku për trajner do të gjejë Shpëtim Duron. Velija vite me rradhë ka qenë një ndër

Struga Trim Lum nisi përgatitjet me Besmir Bojkun bashkë

Pas Shkëndijës dhe FC Shkupit, edhe skuadra e tretë shqiptare në Ligën e Parë, Struga Trim Lum, ndezi motorët për sfidat që e presin këtë verë. Siç dihet që të tre këto skuadra do të përfaqësojnë Maqedoninë në Europë, duke u renditur  në pozitat 1, 2 dhe 3, njofton “infOSport.mk”. Struga