FC Shkupi, skuadra që po nuhat mirë talentët nga Afrika dhe Amerika!

FC Shkupi pa dyshim se është skuadra që ka aktivizuar më së shumti futbollistë të huaj viteve të fundit nw elitwn e futbollit vendor, shkruan “infOSport.mk”. Edhe pse shumica prej tyre të panjohur për tregun tonë, madje edhe atë europian, të njëjtit me arritjen e tyre te FC Shkupi, po zhvillohen

Gostivari dhe Voska Sport vihen pas shërbimeve të Xhelil Abdullah të FC Shkupit!

Sezoni i ri mbrojtësin e krahut të majtë, Xhelil Abdullah, me shumë gjasa do ta gjejë me një skuadër të re. Siç mëson “infOSport.mk”, Abdullah gjatë kësaj merkatoje pritet të largohet nga rradhët e FC Shkupit, derisa në adresë të mbrojtësit tetovar kanë ardhur disa oferta tërheqëse, e që kanë

Besar Iseni vazhdon karrierën në Kosovë!

Besar Iseni, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Egnatias në elitën e futbollit të Shqipërisë, karrierën e tij shumë lehtë mund të ndodhë që ta vazhdojë në elitën e futbollit kosovar, njofton “infOSport.mk”. Iseni aktualisht është një futbollistë i lirë, ndërsa burimet tona bëjnë me dije se drejtuesit

Braziliani Silvinjo merr drejtimin e Kombëtares së Shqipërisë!

Silvinjo është trajneri i ri i Kombëtares së Shqipërisë. Ka qenë vetë Federata Shqiptare e Futbollit që ka zyrtarizuar pasditen e sotme brazilianin, i cili në këtë post do të pasojë italianin, Edi Reja. Ndihmës të Silvinjos, do të jenë braziliani tjetër, Doriva, si dhe argjentinasi Pablo Zabaleta. Kjo treshe në

Neziri flet si pjesë e kampionëve vjeshtorë: Kam ndërruar ekip, por jo edhe ambiciet

Mexhit Neziri i cili ditën e fundit të vitit që lamë pas (2022) u prezantua te Struga Trim Lum, gjatë ditës së sotme i njëjti ka dhënë edhe deklaratën e tij të parë si pjesë e kësaj skuadre, që stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e parë, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht kjo

Ronaldo një “mbret” i ri në Arabinë Saudite, ka forcë për të ndërruar edhe trajnerin!

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo, i cili ditë më parë vendosi ti thotë “PO” ofertës tunduese të skuadrës së Al Nassr, do të jetë një mbret i vërtetë në Arabinë Saudite, bazuar në lirinë dhe fuqinë që i është dhënë nga ana e drejtuesve të skuadrës. Ronaldo te skuadra e tij e

Valmir Nafiu pranë largimit nga Shkëndija!?

Valmir Nafiu mund të jetë futbollisti i tretë pas Sabit Bilalit dhe Mexhit Nezirit që do braktis Shkëndijën gjatë afatit kalimtarë të dimrit në futbollin tonë vendor. Edhe pse i njëjti ka kontratë deri verën e vitit 2028 me ekipin “kuqezi” nga Tetova, informacionetë afërta me “infOSport.mk” bëjnë me dije