Andi Zeqiri pavarësisht 18 golave të shënuar, nuk bindi te Bazeli! Transferohet në Belgjikë te Genk

Pavarësisht se zhvilloi një sezon fantastik, ku arriti të shënojë plot 18 gola, si dhe të dhurojë 2 të tjerë në 50 përballjet e zhvilluara me skuadrën e Bazel, ku ishte i huazuar, “bomberi” zviceran me origjinë shqiptare, Andi Zeqiri duket se do të nisë tashmë një “aventurë” të re

Maqedonia deri 21 vjet startoi me përgatitjet për ndeshjen me Suedinë, Ilievski: Jemi të gatshëm dhe me pa durim presim startin e eliminatoreve

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21, dje edhe zyrtarisht në Shkup startoi përgatitjet për dy ndeshjet e rradhës eliminatore për kualifikim në KE 2025 në Sllovaki. Ekipi i udhëhequr nga Dragi Kanatllarovski në startin e këtyre eliminatoreve do të jetë mysafir i Suedisë, një skuadër kjo shumë e papërshtatshme. Në kuadër të xhiros

Arijan Ademi nesër në Zagreb për të nënshkruar me Dinamon! Rikthehet për ndeshjen me Italinë

Arijan Ademi, nesër në mëngjes niset për në Zagreb për shkak të angazhimeve personale që kanë të bëjnë me vazhdimin e karrierës së tij, e ku mesfushori shqiptarë sërish pritet të nënshkruajë kontratë me gjigandët kroat të Dinamos. Ademi pas zgjidhjes së çështjeve administrative lidhur me angazhimin e tij të ri

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Maltë – Maqedoni

Biletat për tifozët e përfaqësueses së Maqedonisë për ndeshjen Maltë – Maqedoni, e cila do të luhet më 12 shtator 2023 në stadiumin "Ta' Kali" në Maltë kanë dalë në shitje. Biletat, janë me çmimin 8 euro për të rriturit dhe 4 euro për personat nën 12 vjeç dhe mbi 60

Ermedin Adem dhe Rabotniçki shumë pranë akordit!

Pasi me marrëveshje të dyanshme prishi kontratën me Voska Sport, mesfushori shkupjan rikthehet në vendlindje, këtë herë duke nënshkruar kontratë me Rabotniçkin. Informacione pranë “infOSport.mk”, bëjnë me dije se palët janë në bisedime të avansuara dhe se shumë pak ka mbetur që ato të shtërngojnë duart dhe të fillojnë një bashkëpunim. Adem

Luixhi di Biaxho urgjentisht kërkon një qendërmbrojtës, në skenë del emri i Bejtullait

Pas dëmtimit të dyshes së fundit mbrojtëse te Dinamo, Rustem Hoxhës dhe Behiratches, trajneri Italian i “bluve” nga Tirana, Luixhi Di Biaxhio urgjentisht ka kërkuar një qendërmbrojtës, duke pasur parasysh se tashmë i mungojnë edhe alternativat në stol për të zëvendësuar dy futbollistët e lartëpërmendur. Në listën e drejtorit sportiv, Haris

Ermedin Adem dhe Voska Sport ndajnë rrugët

Ermedin Adem dhe Voska Sport kanë ndarrë rrugët miqësisht. Deri te kjo ndarje erdhi pas lindjes së pakënaqësive të futbollistit në fjalë, rreth hapësirave që kishte nën urdhërat e trajnerit Miljan Radoviç te skuadra shqiptare nga Ohri, me të cilën këtë edicion luajti në vetëm dy ndeshje, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë, duhet