Vollejboll, Maqedonia në të njejtin grup me Kosovën në Liga Evropa

Përfaqësuesja e Maqedonisë në volejboll ka mësuar kndërshtarët e grupit për garat e ardhshme të Liga Evropës që do të zhvillohen vitin e ardhshëm. Maqedonia është shortuar me një grup së bashku me Kosovën, Austrinë dhe Letoninë. Përfaqësuesja e vendit në të kaluarën është përballur me Austrinë, ndërsa me Kosovën dhe

UT-ja kampione vjeshtore në elitën e volejbollit për femra

Vashat e Universitetit të Tetovës me fitoren e pastërt 0:3 në transfertën në Manastir ndaj Pelisterit kanë konfirmuar titullin e kampionit vjeshtorë në elitën e volejbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e trajneres Laureta Abazi ishin superiore edhe në ndeshjen e javës së 8-të, duke shënuar fitore të pastërt 0:3, në

UT-ja mund edhe Bami Korin

Vashat e Universitetit të Tetovës kanë vazhduar shkëlqimin e tyre në elitën e volejbollit vendor, duke mundur Bami Korin në rolin e mysafirit me rezultatin 2:3, në sete 25:20, 20:25, 21:25, 26:24, 9:15, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e Laureta Abazit në këtë mënyrë regjistruan edhe fitoren e tyre të 6-të pas

Vashat e Universitetit të Tetovës nuk ndalen

Ekipi i volejbollit për femra, Universiteti i Tetovës vazhdon të shkëlqejë në këtë fillim sezoni në elitën e volejbollit në Maqedoni, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e trajnerit Laureta Abazi në ndeshjen e javës së tretë mundën ekipin e Makedonija Maks në Strumicë me rezultatin 3:0, në sete (06-25,04-25,06-25). Këtë fitore vashat

Universiteti i Tetovës fiton derbin me Kumanovën

Klubi i Volejbollit për femra Universiteti i Tetovës, ka dalur fitues i derbit ndaj Kumanovës me rezultat 3:1 në sete  të zhvilluar në kuadër të xhiros së dytë në kampionatin vendor. Volejbollistet tetovare setin e parë e mbyllën në favor të tyre me 25:15, të dytin e humbën me të

Volejboll, vashat kosovare demolojnë ata maqedonase në K.Ballkanik

Kombëtarja e Kosovës në volejboll për femra deri në moshën 18-vjeçare, e ka nisur me fitore aventurën e saj në kampionatin Ballkanik, duke mposhtur në ndeshjen e parë përfaqësuesen e Mmaqedonisë, me rezultatin 3:0. Në setin e parë, volejbollistet kosovare treguan forcën e tyre reale, duke e nisur me epërsi bindëse

Volejboll, Maqedona në “Fajnëll Four” të Liga Evropës

Përfaqësuesja e Maqedonisë edhe këtë vit hynë në mesin e katër më të mirave të Liga Evropës në volejboll. Maqedonia në ndeshjen që u zhvillua në Tiranë fitoi Suedinë me rezultat 3;0 në setet 16:25, 22;25 dhe 30:32. Me këtë triumf, të përzgjedhurit e seleksionuesit Baltiq siguruan biletën për në “Fajnëll

Volejboll, Shqipëria mundi Azerbajxhanin, Maqedonia – Suedinë

Pas humbjes së djeshme me Maqedoninë, Kombëtarja shqiptare e volejbollit për meshkuj ka fituar sot përballë Azerbajxhanit me rezultatin 3-1 në sete (25-22, 25-22, 17-25, 25-10). Në ditën e parë djemtë “kuqezinj” përmbysën në mënyrë fantastike Suedinë, nga 2-0 nga 2-3, ndërsa sot kanë vuajtur vetëm në setin e tretë, kur