Bajrami në prag të finales së Kupës: E kam fituar si lojtar, pse jo edhe si trajner

Makedonija GJ.P nën drejtimin e Muharem Bajramit ndryshoi krejtësisht pamje, duke u shndërruar në një skuadër vrastare për kundërshtarët, sidomos në kuadër të Kupës, aty ku arriti të eliminojë dy skuadrat e para në renditje, FC Shkupin dhe Akademia Pandev, si dhe në gjysmëfinale skuadrën e fuqishme të Struga Trim