Kupa e Senegalit, dhunë e paparë në stadium, arsyeja ishte e çuditshme! (VIDEO)

Një dhunë e paparë ndodhi në gjysmëfinale të Kupës së Senegalit, ku mejdanin po ndanin kryesuesit e kampionatit senegalez, Casa Sports dhe Ajel de Rufisque. Derisa rezultati ishte 2:1 në favor të Casa Sports, në minutën e 90-të, një nga lojtarët e Ajel de Rufisque bëri diçka që në dukje ishte

Valon Berisha transferohet te Galatasaraji, bashkohet me ish trajnerin Rose!

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, i cili aktualisht luan në Francë me ekipin e Reims, gjatë merkatos së kësaj vere mund të ndryshoj mjedis. Pas transferimit te Lacio nga Salzburgu, ku nuk arriti që të shkëlqejë, Berisha iu bashkua Reimsit në Francë por edhe aty nuk është se e

Pas Aleksovskit, nga Renova largohet edhe portieri Velii!?

Qetësi absolute te Renova edhe përkundër largimeve të shumta nga kjo skuadër. Pasi përmes faqes së tyre zyrtare në “facebook” njoftuan për plotë 7 largime, edhe atë të lojtarëve, si: Remzifaik Selmani, Viktor Serafimovski, Emran Ramadani, Mevlan Murati, Antonio Ilieski, Alban Taipi dhe portierit Igor Aleksovski, gjatë ditës së sotme,

FC Shkupi vendoset në Turqi, caktohen edhe 3 miqësore!

Kampionët e FC Shkupit sot udhëtuan drejt Turqisë, ku tashmë janë vendosur në një nga hotelet luksoze në Bollu, aty ku skuadra “bardhekaltër” nga Çairi do të vijojë me fazën e dytë të përgatitjeve në prag të ndeshjeve eliminatore në kuadër të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht në Turqi, trajneri

Shkëndija nesër miqësore kundër kampionëve slloven të Mariborit

Shkëndija nesër do të luajë ndeshjen e dytë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve të cilat kuqezinjtë janë duke i zhvilluar në Slloveni, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i “kuqezinjëve” këtë herë do të jenë kampionët slloven të Mariborit. Kujtojmë në testin e parë Shkëndija kishte barazuar 1:1 me Ferencvaroshin, falë golit të shënuar

Davor Taleski flet si “kuqezi”: Dëshirë e çdo portieri është që një ditë të luajë për Shkëndijën

Davor Taleski edhe zyrtarisht është pjesë e Shkëndijës. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që një javë më parë, ndërsa sot drejtuesit e skuadrës tetovare e prezantuan atë edhe para mediave. Taleski pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore, me Shkëndijën firmosi kontratë 3-vjeçare. Gardiani 27-vjeçar te Shkëndija erdhi nga ekipi

Kampionët e Kosovës luajnë tenis me nënkamiponët e Maqedonisë, Ballkani-Ak.Pandev 6:1

Skuadra kampione e Kosovës, Ballkani ka treguar forcën e vërtetë përballë nënkampionëve të Maqedonisë, Akademia Pandev, duke i mundur këta të fundit me rezultatin 6:1 në stadiumin “Boris Trajkovski” në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Gjatë pjesës së parë rezultati ishte 1:2 në favor të skuadrës nga Suhareka, që shkëlqeu në pjesën e

UEFA cakton datat finale, ja kur luan FC Shkupi në Ligën e Kampionëve

FC Shkupi pasi me plotë meritë u shpall kampion i Maqedonisë, këtë vit do të prezantojë vendin tonë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Shorti deshi që “Bardheblutë” nga Çairi në raundin e parë të kësaj gare të takohen me kampionët e Gjibraltarit, Lincoln RED IMPS FC. UEFA ka bërë

E dhimbshme, KF Besa Dobërdoll pranë shuarjes, largohet sponzori gjeneral!

Lajm aspak i mirë për rajonin e Pollogut si dhe futbollit në përgjithësi në vendin tonë, e në veçanti për gjithë tifozët e KF Besa Dobërdoll. Skuadra e cila pas vetes kishte një sponzor të fuqishëm në emrin e familjes Tairi, ndodhet pranë shuarjes, kjo për shkak keqpërdorimeve të mjeteve