Vedat Muriqi superior, mposht i vetëm Atletiko Madridin (VIDEO)

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në elitën e futbollit spanjoll, teksa sonte në ndeshjen e tij të 12-të realizoi golin e 8-të sezonal, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi “dardan” sonte shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Majorkën përballë Atletiko Madridit, që vazhdon të zhgënjej tifozët e vetë. Ndryshe goli i sontëm për

“Carabao Cup”: Eliminohen herët Arsenali, Çelzi dhe Totenhami, vazhdojnë tutje Siti dhe Liverpulli

Tre skuadrat londineze, Arsenali, Totenhami dhe Çelzi janë eliminuar që në fazën e 1/16-tës së finales nga “Carabao Cup” në Angli, shkruan “infOSport.mk”. Arsenali që po shkëlqen në Premierligë, u mund nga Brajtoni (1:3) në Emirates Stadium në Angli, derisa Çelzi u mposht nga Mançester Siti me shifrat 2:0. Për “pasanikët” realizuan

Zaharievski paralajmëron Shkëndijën!

Struga Trim Lum nën drejtimin e trajnerit Srgjan Zaharievski siguroi kualifikimin për në gjysmëfinale të Kupës, duke përsëritur suksesin e dy viteve të fundit, shkruan “infOSport.mk”. Struga Trim Lum sot në ndeshjen çerekfinale eliminoi Bregallnicën, duke e mundur me rezultatin 2:0. Kjo fitore dhe para së gjithash paraqitja e skuadrës ka

Omer Bunjaku reagon pas incidentit të ndodhur në derbin FC Shkupi-Shkëndija

Drejtori Sportiv i FC Shkupit, Omer Bunjaku ka dënuar incidentin që ndodhi në stadiumin e Çairit në ndeshjen derbi kundër Shkëndijës së Tetovës, ndeshje kjo e vlefshme për çerekfinalet e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse pritej një festë e vërtetë në stadiumin e Çairit, disa tifoz të papërgjegjshëm u futën në

ZYRTARE, FC Shkupi ndeshjet si vendas do ti luaj 100 km larg Shkupit

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka reaguar shumë shpejtë pas incidentit që ndodhi në ndeshjen çerekfinale të Kupës midis FC Shkupit dhe Shkëndijës. Informacionet e “infOSport.mk” flasin se kampionët në fuqi të vendit, përveç që kanë humbur ndeshjen në mënyrë zyrtare 0:3 përballë Shkëndijës, duke humbur kështu mundësinë për të shpresuar

ZYRTARE, Shkëndija udhëtuesi i fundit për në gjysmëfinale

Shkëndija edhe zyrtarisht është udhëtuesi i fundit për në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kështu vendosi Komisioni i Garave pranë FFM-së, që në konsultim me delegatin e ndeshjes dhe personat përgjegjës për mbarëvajtjen e rendit, vendosën që ndeshjen ta regjsistrojnë me rezultatin zyrtarë 0:3 në të mirë të Shkëndijës. Ndryshe

Fitore 3:0 në tavolinë për Shkëndijën dhe suspendim të stadiumit në Çair!

FC Shkupin e presin dënime shumë të rënda pas ndërprjes së ndeshjes kundër Shkëndijës, e vlefshme për çerekfinalet e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Me shumë gjasa këtë ndeshje skuadra nga Çairi do ta humbasë në tavolinë me rezultatin 3:0, ndërsa përveç kësaj ata i pret një dënim shumë i rëndë, që

Struga Trim Lum sipas planit kalon në gjysmëfinale, aty ku do të luajnë edhe Makedonija GJ.P dhe Sileksi

Struga Trim Lum ka siguruar një biletë për në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, pasi sot si vendas mundi Bregallnicën me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Ekipi strugan ishte dukshëm më i mirë se kundërshtari gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa këtë e konfirmuan edhe me dy golat e shënuar, nga një në secilën pjesë. Autori

ZYRTARE, ndërpritet ndeshja çerekfinale FC Shkupi – Shkëndija

Ndeshja e shumëpritur çerekfinale midisi FC Shkupit dhe Shkëndijës është ndërperë pas vetëm 9-të minutave lojë, në momentet kur rezultati ishte 1:0 mysafirët nga Tetova. Sulmi ndaj futbollistëve kuqezi pas golit të Elezit, hyrja e disa tifozëve vendas në terren dhe gjuajtjet me fishekzajre e gjësende të forta në drejtim të