Shkëndija nesër udhëton drejt Turqisë, ku do zhvillojë edhe 4 miqësore!

Shkëndija ka përfunduar fazën e parë të përgatitjeve dimërore, ku zhvilloi edhe një miqësore kundër Voska Sport (2:2), derisa nesër ekipi “kuqezi” niset drejt Turqisë, aty ku do të zhvillojë edhe fazën kryesore të përgatitjeve, njofton “infOSport.mk”. Në Antalia, Shkëndija do të qëndrojë deri më 10 shkurt dhe paralel me përgatitjet

Voska Sport huazon sulmuesin Murati te KF Arsimi

Sulmuesi 22-vjeçar i Voska Sport, Vahit Murati, 6 muajt e ardhshëm do të luaj në formë huazimi te skuadra e KF Arsimit nga Çegrani, që gjithashtu garon në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Murati ishte autorë i 6 golave në stinorin vjeshtorë, mirëpo konkurrenca e madhe në repartin e sulmit, sidomos

E bukur, Gatuso kërkon mesfushorin tetovar te Valencia!

Spanja po rikthehet në një destinacion të pëlqyer nga futbollistët shqiptarë, teksa informacionet e fundit nga atje flasin se Valencia po interesohet për shërbimet e mesfushorit tetovar të Empolit, Nedim Bajrami, përcjellë “infOSport.mk”. Gatuso është në kërkim të një mesfushori, ndërsa duke njohur personalisht Bajramin, që është krijuar si futbollistë pikërisht

Embolo në shqip i’a bënë përhajr çmimin e më të mirit Granit Xhakës!

Granit Xhaka mbrëmë në një mbrëmje gala të zhvilluar në Bern, u zgjodh futbollisti më i mirë i vitit 2022 në Zvicër. Me këtë rast, futbollisti kosovar mori mijëra urime nga personalitete të ndryshme, përfshirë këtu ato nga bashkëlojtarët dhe nga ish-bashkëlojtarët e tij te Arsenali, por gjithsesi se nuk munguan

Dashmir Elezi edhe në pranverë do të luaj me Shkëndijën, ja arsyeja!

Situata e rënduar emocionale e Dashmir Elezit, pas humbjes së babait dhe gjyshit brenda një muaji, janë arsyeja e rikthimit të talentit tetovar te skuadra e Shkëndijës, pavarësisht se ky i fundit kishte nënshkruar me ekipin gjeorgjian të Torpedo Kutaisi, shkruan “infOSport.mk”. Si duket vendimi për tu transferuar jashtë vendit, i

Struga Trim Lum mëngjesin e sotëm udhëtoi drejt Turqisë

Struga Trim Lum mëngjesin e sotëm ka udhëtuar drejt Turqisë, aty ku do të zhvillojë edhe fazën kryesore të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Zaharievski mbas dite ka paraparë të zhvillojë edhe një seancë stërvitore, që do shërbejë si parapërgatitje për ndeshjen e nesërme kundër Lokomotiv Tashkent