Broja flet për BBC: Këtë e kisha ëndërruar që kur isha 3-vjeç

Armando Broja të shtunën realizoi golin e tij të parë në Premierligë në ndeshjen e parë të nisur si titullar me Sauthemptonin. Sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi gol përballë Lids Junajtedit, gol ky që në fund doli të jetë i mjaftueshëm për fitoren e Sauthemptonit në ndeshjen e e vlefshme

Broja vendos rekord në historinë e Sauthemptonit (VIDEO)

Armando Broja futet në historinë e skuadrës së Sauthemptonit në Premierligë. Sulmuesit të Kombëtares shqiptare iu deshën pak më shumë se 50 minuta në fushë që të dërgonte topin në rrjetë dhe kjo bëri që ai të vendoste një rekord të ri në kampionat. Në klubin e Sauthempton, emri i tij

Lajm i keq për Guardiolan, Feran Tores do të mungojë për 6 javë!

Mançester Siti do të duhet të bëjë pa Feran Tores në 6 javët e ardhshme. Arsyeja është një frakturë e vogël që spanjolli pësoi në këmbën e djathtë gjatë ndeshjes finale të Ligës së Kombeve kundër Francës, përcjellë “infOSport.mk”. Kësisoj, Feran Tores, i cili shkëlqeu në ndeshjen gjysmëfinale kundër Italisë, duke

Rrahmani e “pensionoi” nga Napoli, Kulibali shihet si opsion për Njukasëll J. e ri me Konten si trajner!

Skuadra e Njukasëll Junajted edhe zyrtarisht është vënë nën pronësinë e sheikëve arab, ndërsa siç raportojnë mediat në Angli, nënshkrimi i tyre i parë i madh mund të jetë mbrojtësi i Napolit, Kalidu Kulibali, të cilin kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani e pensionoi para kohe te skuadra “napolitane”,

E krahasojnë me Diego Kostan, tifozët e Çelzit kërkojnë rikthimin e Brojës!

Goli i Armando Brojës në triumfin e Shqipërisë ndaj Hungarisë ka ekzaltuar së tepërmi tifozët e Çelzit të cilët e shikojnë 20-vjeçarin si të ardhmen e skuadrës së tyre. Broja nënshkroi një kontratë të re 5-vjeçare me skuadrën nga “Stemford Brixh” këtë verë dhe u huazua te Sauthemptoni për të marrë

Sheikët e rinj të Njukasëll Junajted i’a mësyjnë edhe Interit!

Pronarët e rinj sauditë të skuadrës së Njukasëll Junajted duket se nuk e kanë ndërmend që të ndalen vetëm në Premierligë. Mësohet se tashmë në shënjestër të tyre është edhe njëra nga skuadrat më të mëdha në gadishullin Apenin. Mohamed bin Salman mësohet se tashmë i’a ka mësyer Interit, skuadër kjo

A do të qëndrojë Poll Pogba te Junajtedi!?

Poll Pogba prej kohësh është lidhur me një largim të mundshëm nga Mançester Junajtedi, kjo edhe më tepër për shkak se i njëjti nuk ka vazhduar ende kontratën aktuale me “Djajtë e Kuq”, që i skadon qershorin e vitit 2022. Për shërbimet e francezit tashmë një kohë më të gjatë po

Serhio Ramos pa lënë asnjë shenjë në janar do të largohet nga PSZH-ja!

Aventura e Serhio Ramos te Paris Sen Zhermen mund të mbyllet shumë më shpejt se sa ishte menduar. Mbrojtësi spanjoll u bashkua me parisienët në merkaton e verës, pasi vendosi të mos rinovonte me Realin e Madridit. Megjithatë aventura e Ramos te klubi francez nuk ka nisur në mënyrën më të

Mançester Junajted-Everton, Ronaldo mbetet në bankinë!

Mançester Junajtedi mirëpret Evertonin në ndeshjen e parë të javës së 7-të në Premierligë. “Djajtë e Kuq” renditen në pozitën e katërt me 13 pikë, ndërsa Evertoni po me aq pikë, mirëpo për shkak gol averazhit më të dobët renditet në pozitën e 5-të. Solskjaer është vendosur për disa ndryshime në

Ronaldo e dëshiron yllin e Interit në “Olld Traford”! Gati oferta 110 mln euroshe

Interi e ka nisur mirë sezonin e ri nën drejtimin e Simone Inzaghit, duke arkëtuar 14 pikë në 6 xhirot e para. Mirëpo klubi nuk po arrin të del nga kriza financiare dhe ditët e fundit është raportuar se “Suning” planifikon ta nxjerr në shitje skuadrën “zikaltër”. Edhe përkundër largimit të