Braziliani Zhunior kujdeset për fitoren e Sileksit (VIDEO)

Sileksi ka shënuar fitore minimale 1:0 në ndeshjen e parë të sezonit të ri, duke mundur para tifozëve të vetë ekipin e Skopjes, shkruan “infOSport.mk”.

Në një ndeshje tipike kampionale, ku skuadra nga Kratova ishte kundërshtarë më i mirë, golin e vetëm në këtë përballje e realizoi braziliani 23-vjeçar, Antonio de Oliveira Zhunior – Toni, i cili në futbollin vendor erdhi nga rradhët e skuadrës së Tupinambas, derisa në Brazil kishte luajtur edhe me Internacional dhe Rio Branko. Golin e vetëm në këtë përballje, braziliani e realizoi në minutën e 10-të, të takimit.

Leave a Reply