Kristiano Ronaldo nuk bënë pjesë në formacionin e Portugalisë!

Seleksionuesi i Portugalisë, Fernando Santosh ka bërë publike listën prej 24 futbollistëve për ndeshjen miqësore të 6 shtatorit kundër Kroacisë si dhe ndeshjen e 4 ditëve më pas kundër Italisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar, në mesin e futbollistëve të grumbuluar nuk figuron emri i

Sevilja edhe zyrtarisht transferoi yllin e Spartak Moskës

Skuadra e Seviljës edhe zyrtarisht ka njoftuar për transferimin e yllit të Spartakut të Moskës, Kuinsi Promes. Holandezi me skuadrën andaluziane ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare, ndërsa thuhet se shuma të cilën kanë paguar drejtuesit e Seviljës, kap shifrën e 20 milion eurove. Brenda 4 sezoneve të kaluara te skuadra e Spartak

Prova serioze për Milanin, Arsenalin, Çelzin…shihni të gjitha grupet e Liga Europa (FOTO)

Skuadrat e Milanit, Çelzit dhe Arsenalit që janë ndër skuadrat favorite për të triumfuar në edicionin e sivjetshëm të Liga Europa, do të kenë prova shumë serioze në ndeshjet e fazës në grupe, njofton “infOSport.mk”. “Rossonerët” nuk patën edhe aq shumë fat, pasi u shortuan në grup të njëjtë me Olimpijakosin

Alban Bushi fton dy futbollistë të Shkëndijës tek shpresat e Shqipërisë

Trajneri i Kombëtares shpresa të Shqipërisë, Alban Bushi shpalli sot listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen eleminatore kundër Spanjës si dhe atë miqësore me Italinë. Në mesin e futbollistëve të grumbulluar nga ana e Bushit bëjnë pjesë edhe dy futbollistët e Shkëndijës, Shefit Shefiti dhe Arbin Zejnullai. Për këtë të

Bomba e ditës, Stefan Vujçiç i FC Shkupit nënshkruan me Bellasicën!

Stefan Vujçiç më nuk do të jetë pjesë e FC Shkupit. Mesfushori difenziv i “bardhekaltërve” nga Çairi ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Strumicë te skuadra e Bellasicës, e cila ditëve të fundit të merkatos së verës ishte shumë aktive, duke siguruar nënshkrimin e disa futbollistëve cilësorë,

Milan-Roma, spektakël i garantuar sonte në “San Siro”

Milan – Roma garantojnë spektakël sonte në “San Siro”. Ndeshjet mes këtyre dy skuadrave gjithnjë kanë dhuruar emocione, ndërsa këtë herë vjen më intriguese se kurrë. Milani vjen pas humbjes me përmbysje kundër Napolit, ndërsa Roma pas barazimit me vuajtje në “Olimpiko” ndaj Atalantas. Të dyja skuadrat i kanë synimet e qarta

“Topi i Artë”, lajm jo i mirë për Kristiano Ronaldon

Luka Modriç mbrëmë mposhti Kristiano Ronaldon në garën për lojtarin më të mirë të UEFA-s për vitin 2018, ndërsa kroati pritet të jetë rivali kryesor i portugezit edhe në garën për “Topin e Artë”. Mesfushori i Real Madridit fitoi garën me Sallah dhe Ronaldon, duke i hequr mundësinë yllit portugez për