Maqedonia dhe Kosova ndahen miqësisht

Ndeshja e parë miqësore nga gjithsej dy që duhet zhvilluar përfaqësueset femra të Maqedonisë dhe Kosovës e zhvilluar në qendrën sportive “Petar Milloshevski” pranë FFM-së është mbyllur me barazim pa gola, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje e barabartë, ku të dyja skuadrat kishin rastet e tyre, ndërsa ato më konkrete

Beshiktashi demolon Partizanin e Beogradit, Pepe luan rolin e sulmuesit (VIDEO)

Beshiktashi me plotë meritë është kualifikuar për në fazën e grupeve të Liga Europa, pasi të enjten në mbrëmje në “Vodafone Stadium” mundi Partizanin e Beogradit me rezultatin e pastërt 3:0, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave në kryeqendrën serbe ishte mbyllur me barazimin 1:1, ashtu që “shqiponjat

Futbollisti i FC Shkupit ftohet te përfaqësuesja shpresa e Kosovës

Rron Broja ka marrë ftesë nga ana e seleksionuesit Rafet Prekazi, për të qenë pjesë e ekipit përfaqësues të Kosovës U21 për ndeshjen e radhës kundër Irlandës në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2019. Brroja deri më tani ka zhvilluar 6 ndeshje me përfaqësuesen shpresa të Kosovës, ndërsa ishte

Kulen: Dy penalti të pritura që duhet vlerësuar, por më tepër më kënaqin fitoret

Trajneri i Rosenborgut, Rini Kulen pas ndeshjes me Shkëndijën ishte ndarë i kënaqur, për më tepër që skuadra e tij kishte arritur të shënojë fitore edhe në Shkup. Ai një gjë të tillë vlerësoi shumë, njëjtë siç vlerësoi edhe dy pritjet e penaltive nga ana e portierit Hansen. “Dy penaltitë e

Osmani: Duheshe të paktën të realizojmë një penalti

Trajneri i Shkëndijës pas përfundimit të ndeshjes ndaj Rosenborgut, në të cilën skuadra e tij u mund sërish, kësaj rradhe 0:2, arsyen e disfatës e kërkonte te dy penaltitë e humbura nga ana e futbollistëve të tij, kur rezultati ishte 0:0. Sipas tij nëse Shkëndija arrinte të paktën njërën prej

Vardari në krizë, Shkëndija i merr më të mirin, armenin Barsegian

Se Vardari është në krizë e dëshmojnë edhe pakënaqësitë mes futbollistëve. Pas Micevskit, i cili haptaz kishte shprehur dëshirën për tu larguar, një tjetër largim i bujshëm po paralajmërohet në emrin e armenit, Tigran Barsegian. Pa dyshim se ky i fundit është një ndër futbollistët më të mirë që ka skuadra

Shkëndija humbi dy penalti, Rosenborgu shënoi dy gola

Shkëndija për të tretin vit me rradhë është ndaluar në fazën "play-off" të Liga Europa, duke mos arritur të bëjë atë hapin final, kualifikimim në fazën në grupe. Edhe pse ishte dukshëm kundërshtarë më i mirë në fund "kuqezinjtë" pësuan disfatë 0:2, edhe pse ky rezultat mund të ishte në

Ibraimi humb penalti, Shkëndija sulmon, Rosenborgu po mbrohet (VIDEO)

Shkëndija po zhvillon një ndër ndeshjet e saj më të mira të këtij edicioni në arenën ndërkombëtare, mirëpo si duket fati sonte nuk është me "kuqezinjtë" e Tetovës. Ata përveç rasteve të shumta të krijuara para portës kundërshtare në minutën e 18-të humbën edhe një penalti, të cilën në gol

Crvenza Zvezda në “grupin e vdekjes”, Ronaldo kundër Mançesterit të tij, Barcelona përballë Interit

Pak më parë përfundoi shorti për grupet e Ligës së Kampionëve Europian, ku goglat deshën që ekipi i Crvena Zvezdës nga Beogradi të jetë pjesë e grupit të ashtuquajtur, “grupi i vdekjes”, pasi në të ndodhen skuadrat gjigande si Paris Sen Zhermen, Napoli dhe Liverpulli, njofton “infOSport.mk”. Një grup tjetër interesant

Drejtëpërdrejtë, shorti i Ligës së Kampionëve

Me fillim në ora 18:00 startoi shorti për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Skuadra kampione në fuqi e Realit të Madridit do të kërkojë trofeun e katërt me rradhë dhe gjithsej të 14-tin në histori, ndërsa të njëjtin do të dëshirojnë të rikthejnë në vitrinat e tyre edhe