Armend Alimi flet si “romantik”

Armend Alimi, pas gati 7 viteve të kaluara te Shkëndija, vendosi ti thotë “PO” ofertës së Rabotniçkit, një ndër skuadrat më me renome në futbollin tonë vendor. Mesfushori kumanovar me “romantikët” ka nënshkruar kontratë një vjeçare, duke përforcuar dukshëm mesfushën e skuadrës shkupjane. Alimi te Rabotniçki pritet ti sjellë mentalitet fituesi,

Të hënën Renova prezanton futbollistin e FC Shkupit

Renova të hënën edhe zyrtarisht do të nis përgatitjet për stinorin pranveror, ndërsa siç mëson “infOSport.mk” të njëjtën ditë skuadra tetovare do të prezantojë futbollistin e FC Shkupit, Fisnik Zuka. Do të jetë ky përforcimi i parë për skuadrën nga Xhepçishti, që stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e 5-të. Mirëpo ky

Kampionja dhe lideri aktual i Superligës shqiptare vihen pas futbollistit të Struga Trim Lum!

Klisman Cake pa dyshim se është një ndër futbollistët më të mirë te Struga Trim Lum. 22-vjeçari po zhvillon sezonin e tij të tretë me fanellën e skuadrës strugane, te e cila u transferua verën e vitit 2019-të nga rradhët e Tiranës, njofton “infOSport.mk”. Është pikërisht skuadra e Tiranës ajo që

ZYRTARE, Voska Sport prezanton Altin Llogën

Altin Lloga edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës së Voska Sport, që stinorin vjeshtorë në Ligën e Dytë – Perëndim e mbylli në pozitën e dytë, njofton “infOSport.mk”. Lloga me Voska Sport ka nënshkruar kontratë një vjeçare, ndërsa i njëjti u prezantua nga numri një i kësaj skuadre, Nefi Useini. Ndryshe strugani

Shkëndija transferon kushëririn e David Alaba të Real Madridit!

Shkëndija është në kërkim të futbollistëve të rinj, me të cilët do të tentonte titullin kampion në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare aktualisht mban epitetin e kampionit, mirëpo në rast se nuk mobilizohet mirë gjatë merkatos së janarit, të njëjtin mund ta humbas, duke pasur parasysh se stinorin vjeshtorë