Shkupjani Sunaj Hasan transferohet tek FC Ferizaj

Sulmuesi shkupjan, Sunaj Hasan ka vendosur që sërish të luaj në futbollin kosovar, këtë herë duke pranuar ofertën e FC Ferizajit, njofton “infOSport.mk”. Hasan është prezentuar sot në ambientet e klubit nga Kosova që bënë gara në Ligën e Parë – Grupi B, dhe është një ndër pretendentët kryesor që sërish

Jo vetëm Eminin, CSKA e Sofjes dëshiron edhe një tjetër futbollistë nga Maqedonia!

CSKA e Sofjes që stinorin vjeshtor në elitën e futbollit bullgar e mbylli në pozitën e dytë, po kërkon të përforcojë skuadrën në të gjitha repartet, edhe atë me futbollistë cilësor për ti dhënë fund dominimit 10-vjeçar të Ludogoretsit, skuadër kjo që ka dy pikë më shumë se skuadra nga

Ak. Pandev transferon sulmuesin Gorgiev

Akademia Pandev ka prezantuar sulmuesin Pepi Gorgiev, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës kampione të Shqipërisë, Teutës, njofton “infOSport.mk”. Ai kësaj skuadre iu bashkua verën e vitit që lamë pas nga rradhët e Sileksit. Me skuadrën nga Durrësi u paraqit në gjithsej 25 ndeshje, 15 prej të cilëve në

Njihuni me Ibrahimoviçin shqiptarë që sonte pritet të debutojë me Bajernin e Munihut në Bundesligë!

Një tjetër talent shqiptar mund të debutojë sonte me Bajernin e Munihut në Bundesligë. “Bavarezët” ndeshjen e parë të vitit 2022 do ta zhvillojnë kundër Borusia Menhengladbahut, dhe kanë jo pak mungesa shkaku i infektimeve të disa prej futbollistëve me Covid19. Për këtë arsye, trajneri Nagelsman në ekipin e parë ka

Gjigandët bullgar të CSKA Sofjes kontaktojnë Sefer Eminin

Sefer Emini, një ndër mesfushorët më të mirë në futbollin vendor, karrierën e tij mund ta vazhdojë në elitën e futbollit bullgar, duke nënshkruar me një ndër skuadrat më me emër në këtë vend fqinj, CSKA Sofjen. Një gjë të tillë “infOSport.mk” mëson nga burime të besueshme, të cilat pohojnë se

Veton Berisha në radarin e Xhenoas!

Pasi dështuan për të rikthyer Krishtof Pjontekun, drejtuesit e Xhenoas janë vënë në kërkim të një sulmuesi tjetër, i cili do ju garantonte atyre gola. Ndërkohë sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, i pari në listën e klubit nga Liguria është sulmuesi shqiptar Veton Berisha,

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Ilirid Ademi i bashkohet Egnatias së Zekirja Ramadanit

Ilirid Ademi do vazhdojë të luaj në Superligën shqiptare, aty ku për herë të parë provoi veten si pjesë e KF Laçit. Ish sulmuesi i FC Shkupit, i cili për disa ditë doli në stërvitje me Egnatian, ka vendosur të nënshkruajë me këtë skuadër, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja

Ndeshja e anuluar Bolonja-Inter, vendimi i parë merret sot!

Interi u paraqit në stadiumin “Renato Dall’Ara”, priti 45 minuta sipas rregullores së bashku me arbitrat, kohë të cilën e shfrytëzuan për një stërvitje ekstra dhe më pas të gjithë në dush, përpara nisjes për në aeroport. Dhe pyetja që lind natyrshëm, çfarë do të ndodhë tani? Në protokollin e kryesorit të