Aydin: Dëshirojmë FC Shkupin ta shndërrojmë në një skuadër gjigande, si Dinamo Zagrebi dhe Ludogoretsi

FC Shkupi vazhdon përgatitjet në Bollu të  Turqisë për ndeshjen e raundit të parë eliminator të Ligës së Kampionëve kundër kampionëve të Gjibraltarit, Lincoln RED IMPS FC. Në një nga stërvitjet e skuadrës, prezent ishte edhe presidenti dhe pronari i klubit, Olgun Aydin i cili në një intervistë për “TRT Spor”

E fitoi Kupën me Makedonija GJ.P., sezonin e ri do luaj me Partizanin!

Makedonija Gj.P edicionin që lamë pas, fitoi Kupën e Maqedonisë, duke fituar të drejtën që të bëjë gara në Ligën e Konferencës, edhe atë duke nisur gjithçka nga raundi i dytë. Një kontribut të jashtëzakonshëm në këë arritje të skuadrës shkupjane nga lagjja e Gjorçe Petrovit, dha edhe David Atanaskoski,

Njihuni me sulmuesin e ri të FC Shkupit! (VIDEO)

FC Shkupi tashmë 4 ditë është vendosur në Turqi, aty ku po kryen fazën kryesore të përgatitjeve në prag të sfidës së parë europiane në Ligën e Kampionëve, kundër kampionëve të Gjibraltarit, Lincoln RED IMPS FC, njofton “infOSport.mk”. Dje skuadra “bardheblu” nga Çairi zhvilloi edhe miqësoren e parë në tokën turke,

Mevlan Adili edhe zyrtarisht largohet nga Vllaznia! Shkrimi i tij prek shumë zemra të tifozëve shkodran

Shkupjani Mevlan Adili edhe zyrtarisht është larguar nga Vllaznia, pjesë e së cilës skuadër ishte për dy vite e gjysmë. Lajmin e ka konfirmuar vetë Adili me anë të një postimi të gjatë në profilin e tij zyrtar në facebook, duke prekur shumë zemra të tifozëve shkodran, me të cilët

Bekim Rexhepi edhe zyrtarisht i Partizanit!

Bekim Rexhepi do të jetë pjesë e  Partizanit për tre sezonet e ardhshme. Gardiani nga Kumanova me skuadrën nga kryeqendra shqiptare ishte në bisedime e sipër tashmë disa ditë, ndërsa vetëm pasi arritën marrëveshje me drejtuesit e skuadrës së Shkëndijës, ata konfirmuan transferimin e gardianit 25-vjeçar. Rexhepi me Partizanin ka nënshkruar

E mbylli aventurën me Shkëndijën, shumë shpejtë pritet zyrtarizimi te Gjilani!

Angelçe Timovski pasi mbylli aventurën e tij me Shkëndijën, zgjoi interesim të madh te shumë skuadra si nga vendi, ashtu edhe nga rajoni. Burime të afërta me “infOSport.mk” ditë më parë njoftuan se për shërbimet e mbrojtësit të krahut të djathtë interes nga futbolli vendor kishin shfaqur Rabotniçki, Sileksi dhe Struga

KF Gostivari kontakton Ilirid Ademin!

Ilirid  Ademi pasi mbylli aventurën e tij me ekipin e Egnatias, po shijon pushimet pranë familjarëve të tij në Gjermani. Megjithatë me të mësuar lajmin për ndarjen e tij me skuadrën nga Superliga shqiptare, shumë skuadra janë vënë pas shërbimeve të tij, përfshirë këtu edhe skuadrën nga vendlindja e tij,

Pasi nuk vazhdoi bashkëpunimin me FC Shkupin, mesfushori transferohet në Bullgari

Pasi i përfundoi kontrata me FC Shkupin, Konstantin Çeshemxhiev nuk gjeti gjuhën e përbashkët për të vazhduar të njëjtën me skuadrën nga Çairi, ndërsa i njëjti sot është prezantuar me fanellën e Slavia Sofjes, njofton “infOSport.mk”. Çeshmexhiev edicionin e kaluar me FC Shkupin luajti në gjithsej 32 ndeshje, përfshirë këtu edhe

Voska Sport zgjedh çështjen e portierit!

Valon Neziri është emri i rradhës që i bashkohet skuadrës së Voska Sport, thonë burime të afërta pranë “infOSport.mk”. Gardiani 28-vjeçar së fundmi ishte pjesë e Besës së Dobërdollit, mirëpo pas ndodhive të fundit dhe paqartësive rreth sponzorit të ri te kjo skuadër, i njëjti ka vendosur të ndryshojë ambient

Arsimi i Çegranit mëson kundërshtarin për inkuadrim në Ligën e Dytë

Pasi edhe përfundimisht u mësua renditja e skuadrave në Ligat e treta, sot në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë është hedhur shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Për dy vendet e fundit në Ligën e Dytë unike në garë do të jenë