“Kosova e Re” barazon edhe me Ishujt Faroe

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është futur në një cikël barazimesh. Pas barazimit me Armeninë të mërkurën, “Dardanët” barazuan edhe sot ndaj një përfaqësuese shumë modeste, duke luajtur në fund ms hifrat 1:1. Kosova ka kaluar e para në epërsi me golin e Uran Bislimit në minutën e 64-të. Për futbollistin

Futbollisti me origjinë nga fshati Brezë, tregon arsyet pse zgjodhi Shqipërinë para Maqedonisë

Futbollisti me origjinë nga fshati Brezë, rrethinë e Shkupit, Arda Kurtulan, është futbollisti më i ri i ekipit kombëtar shqiptarë U21. Ai në një intervistë më të zgjeruar për mediat shqiptare tregon edhe arsyet e këtij vendimi, edhe pse së fundmi ishte pjesë e përfaqësueseve U19 dhe U21 të Maqedonisë,

Shqipëria e mbyll me fitore vitin 2022 (VIDEO)

Shqipëria e ka mbyllur me fitore vitin 2022, duke mundur Armeninë në “Air Albania” me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Pas disfatës 1:3 të para disa ditëve ndaj gjigandëve të Italisë, të përzedhgurit e trajnerit Edi Reja, sonte zhvilluan një super ndeshje, duke mos i lënë fare hapësira kundërshtarit për të ardhur

Hapja solemne e Botërorit “Qatar 2022” do bëhet me lexim të Kuranit Famëlartë (VIDEO)

Hapja solemne e Botërorit “Qatar 2022” do të ndodh nesër me fillim në ora 15:45, që më pas të pasojë edhe ndeshja e parë dhe e vetme e ditës së parë, ajo midis nikoqirëve të Katarit dhe Ekuadorit, shkruan “infOSport.mk”. Një pjesë e asaj që do të ndodh nesër veçmë është

Miqësore, Voska Sport mundi fqinjët e Struga Trim Lum

Pauzën në kampionatin vendor sot e kanë zhvilluar dy skuadrat shqiptare buzë liqenit, Voska Sport dhe Struga Trim Lum. Këto dy skuadra në stadiumin “Burimet e Biljanës” në Ohër zhvilluan një miqësore, që në fund i takoi ekipit vendas të Voska Sport me shifrat 4:2, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë u

Milevski: Kemi analizuar gabimet ndaj Finlandës, kundër Azerbejxhanit luajmë për fitore

Bllagoja Milevski në konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes së nesërme kundër Azerbejxhanit, ka folur për kundërshtarin, por edhe ato gabime mirë të analizuara të bëra në ndeshjen e kaluar ndaj Finlandës, në të cilën barazuam 1:1. Milevski thotë se Finlanda është një top përfaqësuese, derisa Azerbejxhani sipas tij luan krejtësisht

Maqedonia kundër Azerbejxhanit me dy mungesa të mëdha!

Përfaqësuesja e Maqedonisë nesër kundër Azerbejxhanit do të zhvillojë ndeshjen e fundit për këtë vit kalendarik, të cilin do e mbajmë mend shumë gjatë kohë për atë fitore historike ndaj Italisë në ndeshjen e balotazhit për inkuadrim në Botërorin “Qatar 2022”, shkruan  “infOSport.mk”. Me eliminimin e Italisë në gjysmëfinale, ishim shumë

Bardhi: Ta mbyllim vitin me fitore

Enis Bardhi së bashku me seleksionuesin Bllagoja Milevski sot folën në Konferencën për shtyp në prag të takimit me Azerbejxhanin, ndeshje kjo që nesër do të zhvillohet në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh se është kjo ndeshja e fundit për këtë vit kalendarik, dëshira e mesfushorit të Trabzonspor, Enis Bardhi,