Adentunxhi mendon për epërsinë e FC Shkupit

Pas golit të shënuar në arenën “Todor Proeski” në ndeshjen midis Rabotniçkit dhe Makedonija GJ.P (0:1), tashmë kemi gol edhe në ndeshjen në Veles, aty ku mejdanin po ndajnë Boreci vendas dhe lideri aktual, FC Shkupi, shkruan “infOSport.mk”.

Ashtu edhe siç pritej, të parët që shënojnë në këtë përballje, janë mysafirët nga Shkupi, të cilët pas 20 minutave lojë po avansojnë falë golit të sulmuesit Sandej Adentunxhi. Ky i fundit mjaft mirë reagoi para mbrojtjes së Borecit, duke mposhtur portierin Jakimovski.

Leave a Reply