Godet FC Shkupi, dy prezantime brenda ditës

FC Shkupi ka bërë edhe prezantimin e parë zyrtarë, teksa gjatë ditës së sotme ka prezantuar sulmuesin e talentuar 19-vjeçar, Azer Omeragiç. Ky i fundit sezonin e kaluar ishte pjesë e skuadrës së Borecit nga Velesi, ndërkaq më parë kishte luajtur edhe për Hajduk Split U19, kurse karrierën e tij e

E bukur, tetovari Nedim Bajrami krah për krah me yjet e futbollit si Mbape, Vinicius e Bellington

Nedim Bajrami edhe pse ndoshta nuk ka dhënë ende atë që të gjithë tifozët “kuqezi” e presin të japë me fanellën e kombëtares shqiptare, tetovari megjithatë po shkëlqen me fanellën e Empolit, ndërsa kjo ka bërë që i njëjti të renditet krah për krah me yjet e futbollit botëror të

Me rite të larta fetare islame përcillet për në Botën tjetër futbollisti 27-vjeçar i Konjaspor, Ahmet Çalik

Futbollistit të Konjaspor, Ahmet Çalik iu dha lamtumira e fundit në qytetin e tij të lindjes në Ankara. Ai për në banesën e fundit u përcoll me rite fetare islame, ndërsa në varrimin e tij, përveç familjarëve dhe bashkëqytetarëve të shumtë, morrën pjesë edhe shumë futbollistë si nga ekipi i

Vucaj nuk do të luaj as në Shqipëri e Kosovë, por megjithatë do luaj me një klub shqiptar në Ballkan!

Emri i Erjon Vucajt ishte temë debati në Superligën shqiptare, aty ku pritej të rikthehej mes ekipeve si Partizanit, apo edhe Vllaznia, mirëpo që në fund doli që ish mesfushori i Dritës së Gjilanit të vazhdojë karrierën në futbollin malazez, duke pranuar ofertën e skuadrës shqiptare të KF Deçiç. Një gjë

Sallah: Ja nga çfarë varet rinovimi i kontratës me Liverpullin

Mohamed Sallah ka folur rreth të ardhmes së tij te Liverpulli dhe mbi mundësinë e vazhdimit të kontratës me skuadrën nga “Enfilld Roud”. Ai ka pranuar se kërkesat e tij për kontratën e re nuk janë të mëdha, ashtu siç është raportuar nëpër media dhe se gjithçka sa i përket kësaj

Bardhi në formacionin e javës në La Liga bashkë me Vinicius e Benzema

Fitorja ndaj Majorkës për Levanten ishte e parа pas plotë 273 ditëve në La Liga, ndërsa një kontribut në të dha edhe shkupjani, Enis Bardhi,  i cili asistoi në golin e parë të shënuar nga Soldado. Përveç këtij super asistimi, Bardhi gjatë gjithë ndeshjes ishte shumë aktiv, ndërsa kjo ka bërë